İnceleme Acer Nitro 5, i5 12500h, RTX3060 incelemesi

Hayır hocam bu tür karşılaştırmalarda fark yok denecek kadar azdır.
İlgili resim aşağıda; (Tek kanal ile çift kanal arasında ki timespy skoru)

Dosya Ekleri

• turbo.jpg
    250,4 KB · Görüntüleme: 47
Tamamdir. Bilgisayarı yeni kuracagim icin acer in programalrindan veya şunu indir dedigin bir program varsa yazarsan sevinirim yada şu ayari yaptigin dedigin birsey. Zaman ayirdigin icin sagol
Hayır hocam bu tür karşılaştırmalarda fark yok denecek kadar azdır.
İlgili resim aşağıda; (Tek kanal ile çift kanal arasında ki timespy skoru)
Hocam işlemci performansi derken neyi kastediyoruz oyunlarda çoğunlukla cpu kullanimi yüzde8 lerde testlerde ona karşın gpu kullanimi 80-90 bazi oyunlarda 60 oluyor. Ben 3 botutlu çizim programlari kullanacagim solidworks gibi, bir sıkıntı yasatir mi bu durum acaba. Hangi testte işlemci performansinin biraz dusuk olsugunu anliyoruz.

Kusrua bakmayin laptoplarla cok içli dışlı olmadiğimsan çok yorumliyamiyorum değerlerim yardimci olursan sevinirim

Tamamdir. Bilgisayarı yeni kuracagim icin acer in programalrindan veya şunu indir dedigin bir program varsa yazarsan sevinirim yada şu ayari yaptigin dedigin birsey. Zaman ayirdigin icin sagol
Rica ederim. Nitrosense kesinlikle yükle. Oyun testleri için de afterburner kullanabilirsin.

Hocam örnek olması açısından; 12700 serisini (acer ile monster 20.5) kıyaslamak daha doğru olacaktır. 12500 ile ilgili performans olarak 11800 seviyesinde diyebilirim. Bu tür cihazlarla kıyaslanabilir. Elbette 12500'e sahip cihaz sayısı artıkça onlarla kıyaslamak daha doğru olacaktır. Yine de güzel cihaz hayırlı olsun tekrardan.

Teşekkur ederim. Zaten cok oyun oynayan birisi değilim. Ama oynadigimda rahatca oynamak isterim. Onun haricinde 3 boyutlu cizim programlariyla ugrasiyorum ve 3060 12. Nesil bir işlemciyi bu fiyata bulmusken almak istedim. 16gb performansi suan icin yeterli olur herhalde. İleride 32gb a yukseltince daha da verimli olur diye dusundum

Ekranı biraz daha kaliteli olsa bayağı güzel bir PC olacak da işte Acer neden ekrandan kısmış anlam veremedim.

Ekrandan kısmamış olsa ekran kartının 90W olması gerekirdi ki yine her oyunu oynatacak bir sistem olurdu.

Ekrandan kısmamış olsa ekran kartının 90W olması gerekirdi ki yine her oyunu oynatacak bir sistem olurdu.
Bence ekrandan kısıp fiyatı biraz daha fazla yapabilirlerdi, neredeyse eksiksiz bir PC olurdu böylece ve atıyorum 1-2 bin lira fazla fiyat da sırıtmazdı.

Hocam öncelikle hayırlı olsun. LoL, BF5, R6 gibi AAA ve FPS oyunlarında da deneme şansınız var mı acaba?
Blender, Unity gibi uygulamalarda acaba bu işlemci ve grafik kartıyla nasıl, uyum içinde olur mu?
Bir de önceden başıma gelmişti: Ekran kartı kullanımı %50 60'larda takılma gibi bir durumu yok değil mi, MUX Switch'le bunu engelleyebiliyoruz?

The Witcher 3 ile test yaptım. CPU kullanımı %30 %40 seviyelerinde. GPU ise %99 %100 gibi seviyelerde. En azından The Witcher 3 için bir darboğaz söz konusu değil. Dediğiniz gibi farklı testler yapacağım. Yaptıkça bu inceleme altından paylaşmaya devam ederim. Bu arada MUX Switch harika bir olay. Oyundan oyuna değişebilir ancak AC Origins için 15 20 FPS arası fark gördüm ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…