Acer Nitro 5 R7 6800H 34 bin liraya alınır mı?

4060 140W ve 6800H'dan çok daha güçlü bir işlemci. Tek eksi yanı 8 GB RAM'i olması ve fiyatları da aynı.

Bütçeniz ne kadar daha çıkabilir? Attığınız laptop sağlam, uzun süreler götürür fakat daha güncel bir laptop almak daha mantıklı olur.

Eğer bütçeniz 36 bin TL'ye kadar çıkıyorsa;

Bu var.

Eğer çıkmıyorsa;

Bu var.

RTX 4060 mı RTX 3070 Ti mı alınmalı siz karar vermelisiniz. Kas gücü olarak farkları çok yok. Yer yer 3070 Ti, yer yer RTX 4060 öne geçiyor fakat RTX 4060'da DLSS 3.0 gerçeği var.

Ekstra olarak: Eğer Victus alınacaksa 2.bir SSD slotunun olmadığını bilin. Yani SSD Upgrade etmek isterseniz içinde ki SSD'yi satmak zorunda kalırsınız.

4060 140W ve 6800H'dan çok daha güçlü bir işlemci. Tek eksi yanı 8 GB RAM'i olması ve fiyatları da aynı sayılır.
Bunu görmemiştim, bu ve +8 GB Ram de mantıklı olur.

Bütçeniz ne kadar daha çıkabilir? Attığınız laptop sağlam, uzun süreler götürür fakat daha güncel bir laptop almak daha mantıklı olur.

Eğer bütçeniz 36 bin TL'ye kadar çıkıyorsa;

Bu var.

Eğer çıkmıyorsa;

Bu var.

RTX 4060 mı RTX 3070 Ti mı alınmalı siz karar vermelisiniz. Kas gücü olarak farkları çok yok. Yer yer 3070 Ti, yer yer RTX 4060 öne geçiyor fakat RTX 4060'da DLSS 3.0 gerçeği var.

Ekstra olarak: Eğer Victus alınacaksa 2.bir SSD slotunun olmadığını bilin. Yani SSD Upgrade etmek isterseniz içinde ki SSD'yi satmak zorunda kalırsınız.

Bunu görmemiştim, bu ve +8 GB Ram de mantıklı olur.
Hocam benim attığım Amazon'da prime özel 32 bin TL. Bu fiyata iyi değil mi o laptop için?

Hocam benim attığım Amazon'da Prime özel 32 bin TL. Bu fiyata iyi değil mi o laptop için?

3070 Ti çok fazla ileri dönük bir kart değil ve sizdeki mobil 3070 Ti yani en fazla birkaç sene daha götürür ve işlemci geride şu an artık günümüz oyunlarına bile DLSS 3 ve frame generation geliyor tamam DLSS 3 pek bir şey değil ama frame generation çok iyi bir özellik daha ne istiyorsun? Arkadaşım ile Warzone oynuyoruz ben 3080 Ti ile 110FPS alıyorum DLSS kapalı şekilde oda 4060 Ti ile frame generation açıyor ardından onun FPS oranı 100'lerden 210-230 gibi seviyelere çıkıyor ve sabit kalmayı başarıyor.

3070 Ti çok fazla ileri dönük bir kart değil ve sizdeki mobil 3070 Ti yani en fazla birkaç sene daha götürür ve işlemci geride şu an artık günümüz oyunlarına bile DLSS 3 ve frame generation geliyor tamam DLSS 3 pek bir şey değil ama frame generation çok iyi bir özellik daha ne istiyorsun? Arkadaşım ile Warzone oynuyoruz ben 3080 Ti ile 110FPS alıyorum DLSS kapalı şekilde oda 4060 Ti ile frame generation açıyor ardından onun FPS oranı 100'lerden 210-230 gibi seviyelere çıkıyor ve sabit kalmayı başarıyor.
Evet benim de bahsettiğim şey bu. Kas gücü olarak mobilde aynı olsalar da DLSS 3+FG RTX 4060'ı çok öne atıyor.

Hocam tam sepete attım, son yazdıklarınız düşündürdü. :) Bütçeyi 40 bin TL'ye çıkartabilirim. Almışken uzun süre götürecek bir laptop olsun. Öneriniz nedir? (Kullanım amacım oyun)

Hocam tam sepete attım, son yazdıklarınız düşündürdü. :) bütçeyi 40 bin TL'ye çıkartabilirim. Almışken uzun süre götürecek bir laptop olsun. Öneriniz nedir? (kullanım amacım oyun)

Gönül isterdi ki sana Intel + 4070 bulalım ama maalesef onun yerine Ryzen ve 4070 var ek bilgi Victus serisinin ekran kartı watt değeri 100'ün üstünde olması gerek bir bilgi bulamadım o konu hakkında şu anlık. (buldum 120 watt mış) ++ Intel olan sürümlerine baktım 4-5k fiyat farkı atıyor ne kadar değer bilemiyorum.

Hocam tam sepete attım, son yazdıklarınız düşündürdü. :) Bütçeyi 40 bin TL'ye çıkartabilirim. Almışken uzun süre götürecek bir laptop olsun. Öneriniz nedir? (Kullanım amacım oyun)

Bu 2 cihaz var.

Fakat bu fiyatlara kadar çıkmışken yerinizde olsam biraz daha ekleyip:

Omen alırım.

Geri
Yukarı