Acer Nitro 5 wear Level ve pil performansı

0meqa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce Acer Nitro 5 1660 Ti modelini aldım, masaüstü bilgisayardan laptop kullanmaya geçtiğim için pil kullanım süresi biraz takıntı haline geldi çok az geliyordu açıkçası.
Bu yüzden AIDA 64 ile wear Level kontrol ettim ve verdiği değer:

Tasarlanan kapasite: 57488 mwh iken bende 57100 civarındaydı çok iyiydi yani ama son zamanlarda kontrol ettiğimde 55609'a düştü yani %3'lük bir kayıp gördüm bu da çok sinir bozucu geldiği için bir test etmek istedim ve (normalde oyun oynarken %100 şarjda prize takılı oynuyorum) bugün 2 saatliğine internette takılmak istedim şarj cihazı kullanmadan ve 2 saatin sonunda 55609'dan 55200 seviyesine düştüğünü gördüm sizce de bu düşüş 2 saatlik kullanım için fazla değil mi, oyun oynarken şarjda mı kullanmak lazım ve ayrıca şarj limitini %100'den %90'lara çeksem hep %90 kadar gelse batarya ömrünü arttırır mı?

Cevaplarınız, tavsiyeleriniz ve vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Cihazdan memnun musunuz genel olarak oyunlarda vs nasıl?

Rekabetçi oyun için alacaksanız bir tık hayal kırıklığı yaratabilir ama mesela Ark Survival / AC Valhalla için şimdilik bu 2'sini denedim bence gayet iyi. LoL Valorant CS:GO falan 120 FPS civarı veriyor sanırım 1x16 RAM olduğu için batarya süresi de oyunlarda 1.30-1.45 saat civarı gidiyor internette takılmak için 3-3.5 saati buluyor parlaklık kısarsanız 4 civarı bile olur. Malzeme kalitesi normal fena değil bence.

Sıcaklık olarak en yüksek Ark'ta gördüm GPU 94 derece CPU 91 derece civarında epik ayarlarda bu fena değil ama LoL oynarken GPU iyi de CPU gereksiz ısınıyor ben 8700 TL'ye aldım F/P olarak fena değil ama şu an 11-12K verip keşke Predator hellios Omen Legion gibi üst serileri alsaydım dediğim anlarda oluyor.

Son düzenleme:
Tam olarak neyi yanlış yazdım fark edemedim de gpu 94 derece cpu 91 derece oluyor. Konu başlığıyla alakasız olmasını kastediyorsanız evet arkadaş sordu üstte zaten bu konuya cevap verecek çok kişi olcağını sanmıyorum bari arkadaşa yardımcı olmak adına deneyimimi yazdım.
Yanlış yazdınız sanırım

Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce Acer Nitro 5 1660 Ti modelini aldım, masaüstü bilgisayardan laptop kullanmaya geçtiğim için pil kullanım süresi biraz takıntı haline geldi çok az geliyordu açıkçası.
Bu yüzden AIDA 64 ile wear Level kontrol ettim ve verdiği değer:

Tasarlanan kapasite: 57488 mwh iken bende 57100 civarındaydı çok iyiydi yani ama son zamanlarda kontrol ettiğimde 55609'a düştü yani %3'lük bir kayıp gördüm bu da çok sinir bozucu geldiği için bir test etmek istedim ve (normalde oyun oynarken %100 şarjda prize takılı oynuyorum) bugün 2 saatliğine internette takılmak istedim şarj cihazı kullanmadan ve 2 saatin sonunda 55609'dan 55200 seviyesine düştüğünü gördüm sizce de bu düşüş 2 saatlik kullanım için fazla değil mi, oyun oynarken şarjda mı kullanmak lazım ve ayrıca şarj limitini %100'den %90'lara çeksem hep %90 kadar gelse batarya ömrünü arttırır mı?

Cevaplarınız, tavsiyeleriniz ve vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam size bir sey soracağım bilgisayar boştayken bir ugultu sesi sizde duyuyor musunuz ?

Geri
Yukarı