Acer Nitro AN515-54 düşük performans veriyor

h4rmes

Femtopat
Daha fazla  
Cihaz Acer Nitro AN515-54. Özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9300H CPU. Valorant'ta en fazla 60 FPS alıyorum. Çok belirsiz bir FPS değeri var, bu 10'lara 20'lere falan düşüyor genellikle. Bu laptopun bu değerleri vermesi normal mi? Eskiden Counter-Strike'ta da aynı şey oluyordu. Aldığımdan beri iddia edilenden çok düşük bir FPS değeri alıyorum. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz Acer Nitro AN515-54. özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9300H CPU. Valorant'ta en fazla 60 FPS alıyorum. Çok belirsiz bir FPS değeri var, bu 10'lara 20'lere falan düşüyor genellikle. Bu laptopun bu değerleri vermesi normal mi? Eskiden Counter-Strike'ta da aynı şey oluyordu. Aldığımdan beri iddia edilenden çok düşük bir FPS değeri alıyorum. Nedeni nedir?

Bilgisayarda oyun oynarken şarja takılı oynamayı dener misiniz?

Oynuyorum fakat bir fark yok. Hatta daha düşük bir FPS değeri bile alıyorum.

Valorant'ın ekran kartı ile çalıştığından emin misiniz? Yanlışlıkla APU ile açmayın. Ayda ekran kartı ve diğer güncellemeleri ne zaman yaptınız.

Valorant'ın ekran kartı ile çalıştığından emin misiniz? Yanlışlıkla APU ile açmayın. Ayda ekran kartı ve diğer güncellemeleri ne zaman yaptınız.
Evet, eminim. GTX 1650 ile açıyorum.
Birde ayarlarda donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye bir ayar var açmalı mıyım?
Her zaman bakıyorum ve güncellemelerimi hep yapıyorum.

Son düzenleme:
Oynuyorum fakat bir fark yok. Hatta daha düşük bir FPS değeri bile alıyorum.

Ekran kartı ve Windows güncellemelerini kontrol edin. Oyun oynarken arka planda uygulama açık olmasın. Eğer bunların hiçbiri olmazsa bilgisayarı sıfırlayıp tekrar deneyin. Aynı bilgisayarın HP Pavilion modeli var ve bende de aynı problem vardı BIOS güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi.

Oyun oynarken mümkünse GPU ve CPU kullanımına bakın. Valorant işlemci bazlı bir oyun. Tahminimce işlemciniz tam gücünü kullanamıyor.

Bu videoda nasıl GPU ve CPU kullanımına bakacağınız detaylı bir şekilde gösterilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı