Acer Nitro AN515-54 sıcaklık değerleri normal mi?

RoccoNiyd

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gün önce 2.el laptop aldım ve Cities Skylines oyununda sıcaklık değerlerini sizinle paylaşmak istedim. Bu değerler bu modele göre normal mi? İşlemci sanki fazla ısınmış gibi.
Acer Nitro AN515-54
GTX 1660 Ti, i5 9300H, 16 GB RAM(tek slot), 475 GB SSD.

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fanları ne zaman maksimuma alıyorsunuz ve neden?

Herhangi bir oyuna girmeden maksimuma alıyorum ama oyun harici coolbost açık halde duruyor. Oyun oynarken sıcaklığın çok artmasını engellemek için maksimuma almayı mantıklı buldum. Yanlış mı yaptığım?

Yükteki değerler ise normal. Boşta ve fanlar tam kapasite çalışıyorsa normal değil.

Evet hocam oyun oynarken ki değerler.

Oyunda normal gözüküyor. Yerinizde olsam laptop 1 seneyi geçmişse yeni bir macun sürerdim.

Ürünü aldığım kişi satmadan önce garantiye gönderip hem temizlik yaptırmış hem termal macun sürdürümüş. Yani garantiye bu amaçla vermiş ve geri döndüğünde direk sattı bana. Termal macun sürülmemiş gibi mi gözüküyor?

Herhangi bir oyuna girmeden maksimuma alıyorum ama oyun harici coolbost açık halde duruyor. Oyun oynarken sıcaklığın çok artmasını engellemek için maksimuma almayı mantıklı buldum. Yanlış mı yaptığım?

Evet hocam oyun oynarken ki değerler.

Ürünü aldığım kişi satmadan önce garantiye gönderip hem temizlik yaptırmış hem termal macun sürdürümüş. Yani garantiye bu amaçla vermiş ve geri döndüğünde direk sattı bana. Termal macun sürülmemiş gibi mi gözüküyor?
Termal macun sürülmüş hocam sürülmezse bilgisayar ölür sıcaklıktan.
Fanları maksimum dereceye alarak oyun oynamak fanların ömrünü kısaltır çünkü oyunu kaç saat oynarsınız bilmem ama son hızda dönecek o plastik fanlar. Fanlar hep oto da kalsın. Ben de Nitro5 kullandım bende de cool boost açıktı.

Termal macun sürülmüş hocam sürülmezse bilgisayar ölür sıcaklıktan.
Fanları maksimum dereceye alarak oyun oynamak fanların ömrünü kısaltır çünkü oyunu kaç saat oynarsınız bilmem ama son hızda dönecek o plastik fanlar. Fanlar hep oto da kalsın. Ben de Nitro5 kullandım bende de cool Boost açıktı.

Teşekkürler hocam.
Bir sorum daha var. Nitro sense uygulamasında güç planı bölümünde "prize takılı" seçeneğinde oyuna girmeden 'yüksek performans'ı seçmek sıcaklığı ayrıyeten artırır mı? 'yüksek performans' ile 'denge' arasında çok FPS farkı olur mu?

Teşekkürler hocam.
Bir sorum daha var. Nitro sense uygulamasında güç planı bölümünde "prize takılı" seçeneğinde oyuna girmeden 'yüksek performans'ı seçmek sıcaklığı ayrıyeten artırır mı? 'yüksek performans' ile 'denge' arasında çok FPS farkı olur mu?
Hocam arasında bir fark yok ama sıcaklık arttırır. Siz dengeli olanı seçin en ideali odur 😎
Siz format attınız mı aldıktan sonra ?

Geri
Yukarı