Acer Nitro AN515 58 oyun oynarkenki sıcaklık değerleri normal mi?

Allah Allah cidden mi hocam niye cevapları kesin bilgilerle cevap vermiyorsun? Önce benim laptop küçük düşürüldü güç çekmiyor ısınmaz diye sonra attım başka modelin aynı özellikte cevap alınmadı. Şimdi de RTX 3060 95W ve i7 olan modeli attım 10-15 derece daha serin yine cevap yok sadece normal diyorsunuz. 90 dereceyi düşük kabul ediyorsunuz herhalde. Laptop ancak tam fanlarla çalışırsa sıcaklık istenilen sıcaklıklara düşüyormuş hatta bazı laptop modellere göre.
Sizin laptop modeliniz ve özellikleri nedir?

Sizin laptop modeliniz ve özellikleri nedir?
Benim laptopu geçtim hocam, benzer özellikli laptop attım serin çalışıyor bu cihaz mesela. İmza bakınız hocam buraya eski video atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim laptopu geçtim hocam, benzer özellikli laptop attım serin çalışıyor bu cihaz mesela. İmza bakınız hocam buraya eski video atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 1650 laptop öncelikle güç tüketimi diğer modeller ile eş değer değil zaten.
Laptopun arkasına baktım çok fazla delik var soğutmayı güzel tutmak için.
Ama konu sahibindeki modele göre soğutması açıkça daha iyi.
İçlerine baktım 515 58'de borular değişik yerleştirilmiş.

Allah Allah cidden mi hocam niye cevapları kesin bilgilerle cevap vermiyorsun? Önce benim laptop küçük düşürüldü güç çekmiyor ısınmaz diye sonra attım başka modelin aynı özellikte cevap alınmadı. Şimdi de RTX 3060 95W ve i7 olan modeli attım 10-15 derece daha serin yine cevap yok sadece normal diyorsunuz. 90 dereceyi düşük kabul ediyorsunuz herhalde. Laptop ancak tam fanlarla çalışırsa sıcaklık istenilen sıcaklıklara düşüyormuş hatta bazı laptop modellere göre. Aldığınız malın önemi yoksa sıkıntı yok performans kaybı olmuyor diye ömrü düşünen değilseniz size göre normal.

Dostum attığın bilgisayarın soğutması çok düşünülmuş yani bilmem kaç derece serin olması normal.

Allah Allah cidden mi hocam niye cevapları kesin bilgilerle cevap vermiyorsun? Önce benim laptop küçük düşürüldü güç çekmiyor ısınmaz diye sonra attım başka modelin aynı özellikte cevap alınmadı. Şimdi de RTX 3060 95W ve i7 olan modeli attım 10-15 derece daha serin yine cevap yok sadece normal diyorsunuz. 90 dereceyi düşük kabul ediyorsunuz herhalde. Laptop ancak tam fanlarla çalışırsa sıcaklık istenilen sıcaklıklara düşüyormuş hatta bazı laptop modellere göre. Aldığınız malın önemi yoksa sıkıntı yok performans kaybı olmuyor diye ömrü düşünen değilseniz size göre normal.
Ya arkadaşım bana 60 derece ile çalışan laptop atıp 90 derece çalışan laptopa laf atıyorsun. Sonra 77 derecelerde çalışan bir laptop atıp yine 90 derece çalışan laptopa laf atıyorsun. Bir kere senin attığın video Mayıs'ta çekilmiş, şu an yazda 40 derece havada oturuyoruz. Ha 3060 bir laptop 77 derecede çalışıyorsa soğutması iyi demektir, bu 90 dereceyi kötü yapmaz ki arada mevsim farkı da var. Laptopun küçük falan da düşürülmedi, 1650 Ti'ın kullandığı güç ile 3050 Ti'ın kullandığı güç arasında fark var. 1650 Ti ve R5 4600H'ın sıcaklığını atıp "senin laptopun çok ısınıyor" demen aşırı derecede saçma.

Dostum attığın bilgisayarın soğutması çok düşünülmuş yani bilmem kaç derece serin olması normal.
Anladığınız için sağ olun.
Hocam 1650 laptop öncelikle güç tüketimi diğer modeller ile eş değer değil zaten.
Laptopun arkasına baktım çok fazla delik var soğutmayı güzel tutmak için.
Ama konu sahibindeki modele göre soğutması açıkça daha iyi.
İçlerine baktım 515 58'de borular değişik yerleştirilmiş.
Bunlarda güç değeri farklı olmaz pek 50W daha ne kadar düşürülebilir kapasitesi bu kartın aynı FPS ile düşük sıcaklıkla oynadığımı belirtmek istedim. Soğutması düşünülmüş bir model, Acer niye bu cihazlar da düşünmemiş ki.

Casper laptoplar da çok dalga geçilmişti 90 derece ısınıyor diye hatta bir oyuncu laptobunda 90 derece gelince kırmızı bir ışığı yanıyordu dokunmatik yüzeyinde bunla da dalga geçilmişti. Demek çok iyi değerler değil zamanla firmalar sizi bu değerlere alıştırmış normal geliyor size. İstenirse soğutması düşünülüp bilgisayarlarınızın gücü ne olursa olsun serin çalıştırılabilir. Sanırım ucuz olsun diye hepten b*ka sarmışlar ürünlerini.

1692973474678.png

@SunSet 3 senede fikriniz çabuk değişmiş 🤣

Eki Görüntüle 1916993
@SunSet 3 senede fikriniz çabuk değişmiş 🤣

Sen 14 yaşındayken yazmışım bunu işin yokta benim eskileri mi araştırdın😂 Sende büyüdükçe fikirlerin değişir o nasıl yazı öyle cidden yazdıysam hem 90 demişim sınır hem de 97 demişim bilemedim. Elimde o zaman R5 2500U ve Radeon 540 kartı vardı ama o cihazda bayağı sağlam ısınıyordu 15 TDP sınırlayan cihazdı bir de 90'ı görüyordum. Demek neymiş güç etki etmiyor yalnız bunu anlamanı istiyorum arkadaşlar anlamış soğutmaya önem verdiyseler iç tasarımı da güzel yapılır serin çalışır buna da mühendis bilgisi diyoruz.

Sen 14 yaşındayken yazmışım bunu işin yokta benim eskileri mi araştırdın😂
Oo işin içine yaş da girdi :D Bu sadece benim fikrim değil. Muhtemelen bu forumda dizüstü rozeti olan çoğu kişinin ve Reddit'te vs. gördüğüm yerli/yabancı insanların da fikri. Ama fikirler kişiden kişiye değişir tabii :D

@umutxdd ama bir şeyi anladın mı merak ediyorum yalnız güce bağlı olmadığını soğutma sisteminin de önemini tasarımına göre cihazın sıcaklığı değiştini fark etmişsinizdir. Casper laptop kalorifer gibi neden diyoruz 90 dereceyi aştığı için kışın da odayı iyi ısındırır diyorduk ne ara normal olmuş bu kadar teknoloji geliştiği halde ona şaşıyorum. Serin çalışıp odanızda serin olsa sizin kafa da rahat olsa hatta serin çalışan modeller varken neden 90 dereceyi kabul edip normal deniliyor merak ediyorum hem cihazlar fazla sıcak iyi değil hele ki bu sıcak zamanlarda uzmanlar da dikkat edin diyorlardı.

Geri
Yukarı