Acer Nitro AN515 58 oyun oynarkenki sıcaklık değerleri normal mi?

Laptop için 90 fazla değil fakat masaüstü için 90 fazla.
Sen öyle kullan hocam o düşüncenizle ileride çok cihaz patlatırsınız. 105 derece çıkabilecek en fazla derece demesi koruması demek zaten 90 derecelerden sonra cihaz performansını da çekirdeklerini kısıtlıyor o derecede sabitliyor sürekli o dereceler iyi değil demek istiyorum ama siz yine oynayın oyunuzu 90 derece ve üzerinde sonra ileride Nitro 5'im işlemcisi 1 Ay'a yandı tavsiye etmiyorum diye konular görürüz ki var böyle konularda zamanla. Burada yıllardır takılan teknolojiyi de takip eden cihaz tamiri yapan biri olarak konuşuyorum bunları. Yabancı forumlarda takıl bu arada Türk forum kalitesi ile bir değil. Ben daha çok yabancı kaynakları baz alarak konuşurum gidip nete Türkçe yazarak öğrenmedim bilgileri. Türklere göre her şey normal ben onu anladım.

@Vito S bu dereceler oyun oynama engel değil zaten oynarsın. Ama serinde diyemezsin hatta normal de denilmiyor yabancı incelemelerde performansı kaybı yaşamıyorsun ama sıcaklıklarda normal olmadığı söyleniyor.

@SunSet Kesinlikle katılıyorum. Ben yüksek sıcaklığa dayanamıyorum o yüzden laptop alacaksam oyuncu laptopu sanırım tercih edemem. Halihazırda kullandığım Acer Swift 3 AMD modeli sıcaklıklardan çok memnunum mesela :)

@SunSet Kesinlikle katılıyorum. Ben yüksek sıcaklığa dayanamıyorum o yüzden laptop alacaksam oyuncu laptopu sanırım tercih edemem. Halihazırda kullandığım Acer Swift 3 AMD modeli sıcaklıklardan çok memnunum mesela :)
Ya da hangi marka bu donanımda serin çalışabiliyorsa alabilirsiniz. Mesela bu arkadaşın benzer performans da biraz daha iyi işlemcisi olan markayı attım gayet ideal sıcaklıklarda çalışıyor. Benim zamanda bütçeme uygun GTX 1650 bilgisayarlar vardı baktım bu marka model de en serin buz gibi çalışan modeldi bunu tercih ettim. Laptop alınca da soğutucu gibi bir parçasını da değiştiremiyorsun.

Ortalama 95 derecelere kadar laptoplarda çok yüksek sayılmaz sıcaklıklar tabikide sıcaklıkların düşük olması daha iyi fakat laptopların dizaynlarından dolayı bu sıcaklıklara dayanıklı üretiliyordur. Öyle 92 derece oluyor diye 3 senede cihaz ölmez.

Sen öyle kullan hocam o düşüncenizle ileride çok cihaz patlatırsınız. 105 derece çıkabilecek en fazla derece demesi koruması demek zaten 90 derecelerden sonra cihaz performansını da çekirdeklerini kısıtlıyor o derecede sabitliyor sürekli o dereceler iyi değil demek istiyorum ama siz yine oynayın oyunuzu 90 derece ve üzerinde sonra ileride Nitro 5'im işlemcisi 1 Ay'a yandı tavsiye etmiyorum diye konular görürüz ki var böyle konularda zamanla. Burada yıllardır takılan teknolojiyi de takip eden cihaz tamiri yapan biri olarak konuşuyorum bunları. Yabancı forumlarda takıl bu arada Türk forum kalitesi ile bir değil. Ben daha çok yabancı kaynakları baz alarak konuşurum gidip nete Türkçe yazarak öğrenmedim bilgileri. Türklere göre her şey normal ben onu anladım.
Burada konuştukça batıyorsun, yabancı forumlara git o zaman.

Burada konuştukça batıyorsun, yabancı forumlara git o zaman.
Allah Allah cidden mi hocam niye cevapları kesin bilgilerle cevap vermiyorsun? Önce benim laptop küçük düşürüldü güç çekmiyor ısınmaz diye sonra attım başka modelin aynı özellikte cevap alınmadı. Şimdi de RTX 3060 95W ve i7 olan modeli attım 10-15 derece daha serin yine cevap yok sadece normal diyorsunuz. 90 dereceyi düşük kabul ediyorsunuz herhalde. Laptop ancak tam fanlarla çalışırsa sıcaklık istenilen sıcaklıklara düşüyormuş hatta bazı laptop modellere göre. Aldığınız malın önemi yoksa sıkıntı yok performans kaybı olmuyor diye ömrü düşünen değilseniz size göre normal.

Geri
Yukarı