Acer Nitro AN515-55 nasıldır?

Şuanda sadece 2 tane google chrome açık ve hiç ses yok fandan, fan çalışmıya başladığında tık diye bir ses çıkıyor yani anlıyorsun fanın çalıştığını. Anladığım kadarıyla coil whine var fakat hemen hemen her laptopta bu sıkıntı var. 950m ekran kartlı laptopumda da vardı ama 10 yıllık laptoptan bu ses gelmiyordu. Coil whine deyince yanlış anlaşılmasın mouseu hareket ettirince ses geliyor ve çok düşük bir ses yani baya dinlemen lazım ki farkedesin örneğin şuan ne kadar hareket ettirirsem ettireyim bir ses yok şuanda. Şuan için sıcaklık değerlerini paylaşıyorum sadece 2 tane google chrome açık ve bilgisayar başına yeni geçtim. Şuana kadar yaşadığım bir sıkıntı yok. Cihaz gerçekten premium hissiyat veriyor önceden söylediğim gibi ve klavyesini de çok beğendim; sesi çok güzel ışıklandırması da çok güzel yazı yazmak çok keyifli gerçekten.
Edit: Ayrıca odamda sürekli cam açık neredeyse ve hava şuanda -3 derece Ankara'da :)
Eki Görüntüle 792316
Ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkürler. Son bir şey daha. Sizce ryzen 7 4800H işlemci mi almalıyım yoksa Ryzen 5 4600H mı? Hangisinin performansı iyi olur?

Ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkürler. Son bir şey daha. Sizce ryzen 7 4800H işlemci mi almalıyım yoksa Ryzen 5 4600H mı? Hangisinin performansı iyi olur?
Benim kullandığım model i5 10300h. Ryzen için tabii ki 4800H tercih etmen daha mantıklı olacaktır. Fakat ben pek göremedim AMD işlemcili lenovoları.

Pekala. Şuan kafamdaki tek soru işareti coil whine. Bu ses normal kullanımda da geliyor mu yoksa sadece oyun gibi yüksek performans gerektiği zamanlarda mı geliyor acaba?

Bende biraz araştırdım yeni çıkmış bir şey değil gibi. 2013-14 yıllarından beri varolagelen bir sorun galiba. Bobin zırıltısı şeklinde geçiyor. Hayırlısı artık bakalım 😊

Bir sorun olmaz merak etme. Şuan bilgisayar başına geçtim o ses yok mesela arada sırada olur pek de önemli değil bence.
Ya ilk defa laptop alacağım. Ve fiyatlarda malum tavan. İnsan vereceği paranın hakkını verecek, değer bir şey olsun istiyor. Birde internet üzerinden ilk ders bu kadar yüksek fiyatlı bir şey alacağım. Bu yüzden de biraz tedirginim. İnşallah sıkıntı olmaz.

Ya ilk defa laptop alacağım. Ve fiyatlarda malum tavan. İnsan vereceği paranın hakkını verecek, değer bir şey olsun istiyor. Birde internet üzerinden ilk ders bu kadar yüksek fiyatlı bir şey alacağım. Bu yüzden de biraz tedirginim. İnşallah sıkıntı olmaz.
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Endişenin farkındayım ben de yaşadım fakat Lenovo gerçekten iyi bir marka biliyorsundur. Gidip de o fiyata Monster veya Acer almanın bir mantığı yok, tabii ki kötülemiyorum o markaları fakat ben tercihimi Lenovo'dan yana kullandım.

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Endişenin farkındayım ben de yaşadım fakat Lenovo gerçekten iyi bir marka biliyorsundur. Gidip de o fiyata Monster veya Acer almanın bir mantığı yok, tabii ki kötülemiyorum o markaları fakat ben tercihimi Lenovo'dan yana kullandım.
Bizzat gittim mağazalardan da baktım zaten. Oradaki görevlilere sordum hepsi lenovo almamı gerektiğini söylediler. Malzeme kalitesi olarak bir kere çok fark olduğunu söylediler. Benim de zaten tercihim hem iyi bir donanımı olsun hem de böyle çok kaba, dışarıdan oyun bilgisayarı yom diye bağıracak bir şey olmasın.

Geri
Yukarı