Acer Nitro AN515 58 oyun oynarkenki sıcaklık değerleri normal mi?

Laptoplarda genel olarak maksimum Sıcaklık 100°Cdir. Yani zaten işlemci 97-98°C'ye geldikten sonra frekans düşürür ve kendini korur. Kendini koruyamazsa sistem kendini kapatır. 90°C gayet normal bir sıcaklıktır.

Vallaha serin çalışan hatta işlemci seninkinden güçlü ve ekran kartı RTX 3060 olan 95W bilgisayar mesela serin çalışıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videolar senin bilgisayar güç çekmiyor deyip aynı özellikte başka markanın bilgisayarı attım cevabını verdim şimdi de senin model güçlü normaldir deyip daha güçlüsünü gösterip video attım buna da bir bahane bulun bakalım ben burada istenirse daha serin çalıştırılabilir bu da mühendisin tasarımıyla alakalı bir şey.

Son düzenleme:
Bu videolar senin bilgisayar güç çekmiyor deyip aynı özellikte başka markanın bilgisayarı attım cevabını verdim şimdi de senin model güçlü normaldir deyip daha güçlüsünü gösterip video attım buna da bir bahane bulun bakalım ben burada istenirse daha serin çalıştırılabilir bu da mühendisin tasarımıyla alakalı bir şey.
Hocam bunlar ne dese cevap veririm. Benim işlemcide 105 derece kadar yazıyor ama serin çalışması her zaman iyidir parça ömrü açısından. Senin PC 2-3 seneye eski performansı kalmaz belki daha erken işlemcisi yanabilir garanti içerisinde yüksek sıcaklıklarda çalışıp attığım videoda ki arkadaşın laptop 5 yıl aynı performansını koruyabilir hem kafada rahat sıcaklık derdin yok odan istediğin kadar sıcak olsun laptop kendini soğuttuktan sonra.

Hocam bunlar ne dese cevap veririm. Benim işlemcide 105 derece kadar yazıyor ama serin çalışması her zaman iyidir parça ömrü açısından. Senin PC 2-3 seneye eski performansı kalmaz belki daha erken işlemcisi yanabilir garanti içerisinde yüksek sıcaklıklarda çalışıp attığım videoda ki arkadaşın laptop 5 yıl aynı performansını koruyabilir hem kafada rahat sıcaklık derdin yok odan istediğin kadar sıcak olsun laptop kendini soğuttuktan sonra.
90 derece oyun oynarken fazla değil ki zaten? Sen 60 dereceyi maksimum olarak görüyorsun herhalde. Adamı tedirgin edip durma artık. İşlemci yanabilir diyorsun, 90 derecede yanan kaç tane işlemci gördün?

Özelliklerim bunlar ekran kartım 95 W çekiyor yani özelliklerim daha iyi olduğu için ısınması normal doğru mudur?
Normal evet. 95-100 civarlarında dolaşmadığı sürece tedirgin olmana gerek yok, 100 civarlarına çıkarsa zaten bakım zamanı gelmiş demektir.

90 derece oyun oynarken fazla değil ki zaten? Sen 60 dereceyi maksimum olarak görüyorsun herhalde. Adamı tedirgin edip durma artık. İşlemci yanabilir diyorsun, 90 derecede yanan kaç tane işlemci gördün?
Tedirgin etmiyorum doğruları konuşuyorum. Benim eski Casper laptop'da 90 dereceyi görüyordu ne oldu erkenden bozuldu. O işlemcide 95 derece kadar dayanıyordu. Benim laptopu kenara bırak başka markanın 95W olanı izledim onlar neden istenilen ideal sıcaklıkta çalışıyor peki?
Normal evet. 95-100 civarlarında dolaşmadığı sürece tedirgin olmana gerek yok, 100 civarlarına çıkarsa zaten bakım zamanı gelmiş demektir.
Sende benim kuzen gibisin ha masaüstü bilgisayarında R5 5600X stok soğutucusu ile 80-90 arası oynuyor oyunda sıkıntı yok performans kaybım yok diye bir kule tipi veya sıvı soğutma almıyor. O zaman bu insanlar kule tipi soğutma veya sıvı soğutma almasın ne gerek var değil mi oyunumu oynuyorum işlemci sıcaklığı 95 derece kadar var R5 5600X'te değil mi ne gerek var zaten kendini koruyor değil mi 🤣 😅

Tedirgin etmiyorum doğruları konuşuyorum. Benim eski Casper Laptop'da 90 dereceyi görüyordu ne oldu erkenden bozuldu. O işlemcide 95 derece kadar dayanıyordu. Benim laptopu kenara bırak başka markanın 95W olanı izledim onlar neden istenilen ideal sıcaklıkta çalışıyor peki?

Sende benim kuzen gibisin ha masaüstü bilgisayarında R5 5600X stok soğutucusu ile 80-90 arası oynuyor oyunda sıkıntı yok performans kaybım yok diye bir kule tipi veya sıvı soğutma almıyor.

Benim yanlışım varmış az önce büyük ihtimalle performans moduna almamısım şu an performans moduna aldım 85 dereceye cıktı en fazla.

Benim yanlışım varmış az önce büyük ihtimalle performans moduna almamısım şu an performans moduna aldım 85 dereceye cıktı en fazla.
Hocam ne kadar düşürebiliyorsanız performans kayıp yaşamadan bu sıcak havalarda öyle kullanın bilgisayarınızı dinleme bunları ne kadar serinse o kadar ömrü açısından daha iyi olur kafanda rahat oluyor bak cidden.

Sende benim kuzen gibisin ha masaüstü bilgisayarında R5 5600X stok soğutucusu ile 80-90 arası oynuyor oyunda sıkıntı yok performans kaybım yok diye bir kule tipi veya sıvı soğutma almıyor. O zaman bu insanlar kule tipi soğutma veya sıvı soğutma almasın ne gerek var değil mi oyunumu oynuyorum işlemci sıcaklığı 95 derece kadar var R5 5600X'te değil mi ne gerek var zaten kendini koruyor değil mi 🤣 😅
Masaüstü ile laptopun sıcaklıklarını mı kıyaslıyorsun? Laptop parçaları laptoplara özel üretiliyor, yani laptopların hava akımının masaüstü kadar fazla olmadığı bilinerek üretiliyor. Masaüstü dediğinde ise sıvı soğutmadır, mesh kasadır, tonla hava akımı yaratacak ve soğutacak şey var. Laptop için 90 fazla değil fakat masaüstü için 90 fazla.

Gayet güzel sıcaklıklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı