Acer Nitro AN515 vs Abra A5 v16.6 vs MSI Bravo 15

Bütçe
8200

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar seçenekleri ben belirledim ama size de sorayım, çok uzun zaman sonra foruma tekrar konu açıyorum. Öncelikle Notebook'ta oyun oynamayı ve güçlü işlemci gerektirecek programları kullanmayı düşünüyorum. Isı sorunuyla da karşılaşmak istemem olduğu kadarıyla. Seçeneklerim şöyle:

1- Acer Nitro AN515-44 R5 4600H GTX1650 Ti 8GB RAM FHD 144Hz
2- Monster Abra A5 V16.6 i5 10200H GTX1650 Ti 8GB RAM FHD 60Hz
3- MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR R5 4600H RX5300M 8GB RAM FHD 60Hz

Çok daha iyi seçenekler var diyecek arkadaşlar da olursa lütfen beni bilgilendirsin. GPU tarafında GTX1650'nin altına düşmek istemem. RX5300'ün VRAM'i düşük kalıyor bunların yanında 3GB ile ama performansını beğeniyorum siz de bakarsınız zaten. RX5500M kalitesine çıkacak kadar da bütçem yok maalesef. Notebook'un kendi RAM tarafına gelecek olursak ben 8 GB bir model alırsam daha sonra kendim 8 GB ya da 16 GB eklerim diye düşündüm, onu siz çok takmayın. O da aklımda yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır dizüstü piyasasını takip etmiyorum. Monster kullanıcısı olarak cihazdan ne kadar memnun kalsam da belirttiğiniz cihazlar arasından Acer modeli diğerlerinden daha mantıklı. 144 Hz IPS ekran imkanı varken benim seçimim o yönde olurdu.

Az önce forumda dolaşırken bir arkadaşın AN515 için 'oyunlarda 90 dereceyi görüyor' dediğini gördüm. O da bilgisayarını yeni almış. Soğutma konusunda bu kadar başarısız bir bilgisayarı almak istemezdim açıkçası her ne kadar donanımı çok çok iyi de olsa. Bu yüzden tercihim biraz daha MSI'dan yana, siz Monster'ın soğutmasını nasıl buluyorsunuz acaba?

Az önce forumda dolaşırken bir arkadaşın AN515 için 'oyunlarda 90 dereceyi görüyor' dediğini gördüm. O da bilgisayarını yeni almış. Soğutma konusunda bu kadar başarısız bir bilgisayarı almak istemezdim açıkçası her ne kadar donanımı çok çok iyi de olsa. Bu yüzden tercihim biraz daha MSI'dan yana, siz Monster'ın soğutmasını nasıl buluyorsunuz acaba?
Modelden modele göre çok değişir soğutmalar cihazların. Ben v13.4 modelini kullanıyorum ve çok memnunum performansından, soğutmasından ve servisinden. 90 derece kısmına gelirsek 90 derece yeni nesil cihazlar için çok yüksek bir değer değil (evet yüksek fakat çok değil). Undervolt işlemi ile rahatlıkla 85 derecelere düşürülebilir. Yerinizde olsam 144 Hz IPS ekrandan taviz vermezdim. Sıcaklık çözülebilir bir problem fakat ekran tazeleme hızı donanımsal bir farklılık. Seçim tabi ki sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı