Acer yetkili servisinin Türkiye'de hırsızlık yapması

HDD olayında kargocular daha çok suçlu.

Kargoyla alakası yok neden diye soracak olursanız söyleyeyim. Kullanıcı tarafından takılan HDD arızalı dediler. Halbuki laptop 1.5 senelik kapağı bile hiç açılmamış sapasağlam donanıma sahip Nitro serisi Gaming laptop. Zaten Şikayetvar'a bakarsanız aynı tür olayları herkes görebilir.

Bilgisayarımın DDR4 desteklediğini yazdığımı sanmıyorum? DDR3.
Garantili bir bilgisayarın DDR3 olması ihtimali çok düşük diyecektim ki 3000 TL bandındaki m.ö. cihazlar aklıma geldi.

Hırsızlık yaşamadım. Geçen hafta almış olduğum RAM'i Acer(Kendi) servisine Ümraniye gönderdim. Pazartesi günü kargoya verdim, Salı günü ellerine ulaştı ve Cuma günü uyumlu aldığım RAM'i ücretsiz takıp gönderdiler. Söylediğiniz hırsızlık durumu yaşamadım. Servisten gelince parçalarımı kontrol ettim her şey yerli yerinde çalınan veya başka parça takılmadı. Bu durumu konuştum ve bu şikayet geldiğini bizle alakası olmadığını internette Acer teknik servis yazınca reklamlar çıkan siteye gönderdiklerini veya daha önceden dışarıdan bir servise götürülüp işlem yaptırınca uyumlu olmayan parça taktıklarını söyledi ve biz bunu tespit ediyoruz bilgisayarın üretildiği zaman hangi donanımı takıp parçanın seri numarası ile öğreniyorlarmış.

Daha öncede Aspire bilgisayarım vardı 2018'de 4 defa servise gitmişti farklı parça takılmamıştı ve çalınmamıştı. HDD olduğu için HDD 4 defa kargoda gitmesiyle hasar görmüştü. HDD problemi Lenovo'da yaşamıştım kargo ile birden fazla gezince bir yerden sonra patlamıştı elimde.

Son düzenleme:
Hırsızlık yaşamadım. Geçen hafta almış olduğum RAM'i Acer(kendi) servisine ümraniye gönderdim. Pazartesi günü kargoya verdim, salı günü ellerine ulaştı ve cuma günü uyumlu aldığım RAM'i ücretsiz takıp gönderdiler. Söylediğiniz hırsızlık durumu yaşamadım. Servisten gelince parçalarımı kontrol ettim her şey yerli yerinde çalınan veya başka parça takılmadı. Bu durumu konuştum ve bu şikayet geldiğini bizimle alakası olmadığını internette Acer teknik servis yazınca reklamlar çıkan siteye gönderdiklerini veya daha önceden dışarıdan bir servise götürülüp işlem yaptırınca uyumlu olmayan parça taktıklarını söyledi ve biz bunu tespit ediyoruz bilgisayarın üretildiği zaman hangi donanımı takıp parçanın seri numarası ile öğreniyorlarmış.

Daha önce de Aspire bilgisayarım vardı 2018'de 4 defa servise gitmişti farklı parça takılmamıştı ve çalınmamıştı. HDD olduğu için HDD 4 defa kargoda gitmesiyle hasar görmüştü. HDD problemi Lenovo'da yaşamıştım kargo ile birden fazla gezince bir yerden sonra patlamıştı elimde.

İnandınız mı? Acer Şikayetvar'a bakın diyorum gidip reklamlara tıklayan yok yani. Ayrıca başvurduğum tüketici hakem heyeti sonuçlandı karar lehime çıktı yani ortada beni haklı bulan heyet ve haksız olan Acer ümraniye servisi var. Gönderdiğiniz ürüne bakan ile benim ya da bu durumu yaşayanların gönderdikleri ürüne bakan aynı olmayabilir. Kimse durup dururken Acer servisine suç atmıyor. Siz gidip böyle şeyleri sorduğunuzda adamların evet buraya gelen laptopların RAM'leri harddiskleri eksik gidiyor demez zaten. Adamlar bad sectorun ne olduğunu bilmiyor orada işi bilen olduğunu sanmıyorum. Şikayetvar'a bakmayı unutmayın 2 haftada 1 mutlaka RAM eksik, HDD bozuk veya anakart sıvı teması dediler ama öyle durum yok diyen onlarca kişi var. Başına gelmediği için onlar ne derse inanman normal tabii. Konuyu açan arkadaşta bende yalan söylüyorum sırf Acer servisini kötülemek için.

Konuyu açan arkadaşta bende yalan söylüyorum sırf Acer servisini kötülemek için.
Evet.
Şikayetvar'a bakmayı unutmayın 2 haftada 1 mutlaka RAM eksik, HDD bozuk veya anakart sıvı teması dediler ama öyle durum yok diyen onlarca kişi var.
Şikayetvar'a şikayeti olan yazar ve kullanmasını bilmeyen çok kullanıcı var. Lenovo IBM aradılar 2 yıl sonuna yaklaşmış ne kadar temiz kullanmışsınız diye. Kedi, köpek tüyleri dolmuş klavyesin arasına her şey girmiş kimisinin haberi yok bazen tükürüğü bile araya sıvışmış olanlar geldi demişti. Servisi zor duruma düşürecek çakallık yapan var veya satıcı iade aldığı ürünün donanımı değiştiriyor her şey olabilir.
Gönderdiğiniz ürüne bakan ile benim ya da bu durumu yaşayanların gönderdikleri ürüne bakan aynı olmayabilir.
Vallaha not düş arkadaşım aklın var. Güvenmiyorsan kayıt aldım de, görüntüleri çekildi söyle. Temizleyip yolla tertemiz gözüksün ellerinde dert yapma.

Ben de THH ile iade ettim ama böyle saçma sebeplerden değil, cihazın kendin kronik problemi ve arızalanmasından iade etmiştim.

Son düzenleme:
Evet.

Şikayetvar'a şikayeti olan yazar ve kullanmasını bilmeyen çok kullanıcı var. Lenovo IBM aradılar 2 yıl sonuna yaklaşmış ne kadar temiz kullanmışsınız diye. Kedi, köpek tüyleri dolmuş klavyesin arasına her şey girmiş kimisinin haberi yok bazen tükürüğü bile araya sıvışmış olanlar geldi demişti.

Aynen işimiz gücümüz yok boş boş otururken canım sıkıldı dedim ne yapmalıyım gideyim Acer servisini kötülemek için THH'ye başvurup kazanayım ve forumlara konu açayım. Aklını kullanabilen insan foruma açmış olduğum konuyu okuyup olayı kavrar kimisi ise boş boş konuşur kapasite meselesi demek ki. Şikayetvar'a RAM eksik, HDD bozuk diyenlerle kedi köpek tüylerinin ne alakası var git işine gücüne bak uyarı yemek istemiyorum. Başına gelmesini istemem ama gelirse hiç üzülmem.

@mühendis52 Aklın var diyorsan az düşünürsün, servis parçanı neden çalsın ve orada iş yaparken kameralar mevcut. Çok sallamışsın az destekli salla. O çalan arkadaş parçanı almıştır kendi bilgisayarına takmıştır. Haha 😂

Geri
Yukarı