Açık lise OBP arttırır mı?

Ogeday Üsküp

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar açık lise hakkında bir soru sormak istiyorum. Öncelikle açık liseden mezun olunduğunda ya da açık liseye geçtiğimiz zaman OBP yani ortalama başarı puanı artma gibi bir durum varmış. Yani şöyle söyleyeyim benim 9.sınıf 73, 10. sınıf 97, 11. sınıf ilk dönem 84 geldi hadi diyelim 2. dönemde 84 geldi şimdi ben 12.sınıfa geçtiğimde ortlamamı 100 düşürsem dahi OBP 88 oluyor. Ama açık liseden mezun olunca bunun atıyorum 2, 3 hatta 5 puan arttığını söyleyenler gördüm. Örnek videoları aşağıdaki linke bırakacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

( 24:40 da söz ediyor 5 6 saniye )

Böyle bir durumdan haberdar olan var mı? Lütfen bilgilendirirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar açık lise hakkında bir soru sormak istiyorum. Öncelikle açık liseden mezun olunduğunda ya da açık liseye geçtiğimiz zaman OBP yani ortalama başarı puanı artma gibi bir durum varmış. Yani şöyle söyleyeyim benim 9.sınıf 73, 10. sınıf 97, 11. sınıf ilk dönem 84 geldi hadi diyelim 2. dönemde 84 geldi şimdi ben 12.sınıfa geçtiğimde ortlamamı 100 düşürsem dahi OBP 88 oluyor. Ama açık liseden mezun olunca bunun atıyorum 2, 3 hatta 5 puan arttığını söyleyenler gördüm. Örnek videoları aşağıdaki linke bırakacağım.

( 24:40 da söz ediyor 5 6 saniye )

Böyle bir durumdan haberdar olan var mı? Lütfen bilgilendirirse sevinirim.
Okulda kalıp hocaların dersini dinleyerek arttıracağınız bir net sizi 3-5 OBP puanından daha ileri taşıyacaktır. Okuldan aldığınız verim %0 değilse açığa geçmenizi önermiyorum.

Okulda kalıp hocaların dersini dinleyerek arttıracağınız bir net sizi 3-5 OBP puanından daha ileri taşıyacaktır. Okuldan aldığınız verim %0 değilse açığa geçmenizi önermiyorum.
Gerçekten bunu 10.sınıftan beridir düşünüyorum. 11.sınıfa başladım zaten okuduğum okulun taban puanı 437 gibi bir şey sanırsam tam hatırlamıyorum ama iyi bir okul. Ancak bizim okulda şöyle bir mesele var edebiyat sınavı çok zor soruluyor benim edebiyat ortalamam 64 düştü ona rağmen ortalamam 89 yani diyeceğim o ki bu kadar zorlamasalar belkide ortalama 90 ın üstünü bile görürdü bu sene + olarak hiç bir şekilde hiç bir hocamdan anlamıyorum kimya ve biyoloji hariç onun dışında youtube kanallarından dinliyorum. Acaba düşük tabanlı bir okula geçsem mi diye 2. dönem düşünüyorum ama şimdi oraya alışacam daha birsürü tantana var. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

YouTube üzerinde kat kat kaliteli hocalar var, okulla boşa vakit kaybetmeye gerek yok.

Hocam söyledikleriniz kişiden kişiye değişebilir ama derece öğrencilerinin büyük birçoğunluğu dershaneye gitmeyen okulda ve evde çalışan arkadaşlar. Okulun psikolojisi daha farklı oluyor, etrafta çalışan insanlar olduğu için çalışama daha çok sürükleniyor insan. Hocalara soru gösterip birebir istediğin şeyi sorabilmen haricinde sabah erken kalkmanın getirdiği bir disiplin de oluyor. Hocalar kalitesiz olabilir, buna kesinlikle katılsam da okul ortamında üniversiteye hazırlanmak bence daha yararlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir hesaplama sistemi var ama OBP arttırdığı doğrudur. Birçok kişide ben de görmüştüm. Hesaplama sisteminin nasıl olduğunu bilmiyorum.

Dostum emin misin arttırdığına? Ben de geçmek istiyorum fakat kafamda inanılmaz çok soru işareti var OBP hakkında yardımcı olabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı