Açık lise sınavları nasıl oluyor?

309999

Hectopat
Açık lise sınavları gitgide zorlaşıyor mu? Bir de açık lise sınavları dönem başına bir tane mi oluyor? Diyelim ki bir Anadolu lisesi öğrencisi 11. sınıfta açık liseye geçti ve disiplini sağladı. Sınavları ve ortalamayı nasıl yapacak? Açık lise sınavları bu yıl zorlaştı mı? Teşekkürler.

Not: Söylediklerim doğru olmayabilir.
Bir de açık lise sınavları dönem başına bir tane mi oluyor?
Bir yılda 2 dönem var. 4 yıl, 8 dönem. Yılda 2 sınav oluyor. 18 yaş üstüne yılda 3 sınav (veya 4) olduğunu biliyorum.
Sınavları ve ortalamayı nasıl yapacak?
Sınavlar normalde okula giderek yapılıyor ancak virüs yüzünden online olarak yapılmakta.

Detaylı bilgi: Sıkça Sorulan Sorular

virüs yüzünden
Tek bu kısmı yanlış. E-Sınav merkezleri yetişmediğinden dolayı sınavlar online, ikinci döneme yetişir. İkinci dönem sınavlar yüz yüze yapılacaktır.

Hocam 2 sınav olmuyor, o dönem aldığınız bütün derslerden sınav oluyosunuz. Maksat kredi doldurmak çünkü (Açık öğretim liseleri için söylüyorum).

@armas, ben demek istediğini anladım. Açık lisede herkesin dersi farklı, 1 sınavdan da sınav olan var, 10-11 dersten sınav olanlar da var. Bizim kast etmek istediğimiz sınavları senede 2 sefer yapılıyor, onu kast etmiştik. Ders sayısını değil.

Geri
Yukarı