Açık liseye geçilmeli mi?

VbenZ

Hectopat
Yer
LosSantos
Daha fazla  
Selam dostlar, ben lise son sınıf öğrencisiyim. TYT sınavına hazırlanmaktayım yeni haberlere göre açık liseye geçiş zorlaştırıldı. İstistani durumlar dışında benim açık liseye geçmek istememin nedeni okulda ki 8 saatim verimsiz geçecek ve sınıfta çalışsam bile gürültü illaki olacak odaklanamayacağım. Okulun kütüphanesinde çalışacak olsam telefon kullanımı yasaktır büyük ihtimalle. Kaldı ki hocalarında kütüphaneye gitmem için izin vereceklerini sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım açığa geçebilirsem geçmek mi, yoksa okula devam etmek mi?

Selam dostlar, ben lise son sınıf öğrencisiyim. TYT sınavına hazırlanmaktayım yeni haberlere göre açık liseye geçiş zorlaştırıldı. İstistani durumlar dışında benim açık liseye geçmek istememin nedeni okulda ki 8 saatim verimsiz geçecek ve sınıfta çalışsam bile gürültü illaki olacak odaklanamayacağım. Okulun kütüphanesinde çalışacak olsam telefon kullanımı yasaktır büyük ihtimalle. Kaldı ki hocalarında kütüphaneye gitmem için izin vereceklerini sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım açığa geçebilirsem geçmek mi, yoksa okula devam etmek mi?

İstisnai durumlara sahip misin? Sahipsen geç.

Hocam disiplini kurarsanız eğer çok kişinin önüne geçersiniz. Bence mantıklı.

Bu kişiden kişiye tamamen değişiklik gösterebilen bir durum. Okul ortamını, rekabeti sevmeyip evde tek daha iyi çalışacaksan geç. Soru sorabileceğin birisi olmayacak başında.

Keşke doğru düzgün açıklasalardı bakanlık tarafından mazeret görülen ne demek mesela bilinmiyor halen mesela ben depremzedeyim geçebilecek miyim resmi bir açıklama yok.

Geri
Yukarı