Açık Liseye geçmek için ne yapılmalı?

Türk_ Özü

Decapat
Daha fazla  
Evet dostlar; açık liseye geçmeyi düşünüyorum ve nasıl geçildiğini öğrenmek istiyorum. Okuldan bir belge alınmalımı yani ne yapılmalı anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okula gidiyorsun sana notlarının olduğu belge veriyorlar. Sonra halk eğitime gidiyorsun yanında kimlik ve vesikalık gerek başka da bir şey yok.

Orada dilekçeyi imzalatıyorsun veline veya reşitsen kendin direkt kaydınız yapıyorlar.

18 yaş altıysan 10₺ bir ücret istiyorlar her ne kadar ödeme yok dense de yanlışım yoksa da 18 yaş üstü 50₺ gibi bir ücret ödüyor.

Kimliğin, son 6 ayda çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf (6 ay olmasına çokta dikkat etmiyorlar) ve 18 yaşın altındaysan velin ile en yakın Halk Eğitim Merkezine gidiyorsun bu kadar. 13 Eylül 2004'ten sonra doğduysan bu dönem kayıt parası vermene de gerek yok. Önce doğduysan ATM'den 2 dakikada yatırabiliyorsun.

18 yaş altıysan 10₺ bir ücret istiyorlar her ne kadar ödeme yok dense de yanlışım yoksa da 18 yaş üstü 50₺ gibi bir ücret ödüyor.
1676845041047.png

Okula gidiyorsun sana notlarının olduğu belge veriyorlar. Sonra halk eğitime gidiyorsun yanında kimlik ve vesikalık gerek başka da bir şey yok.

Orada dilekçeyi imzalatıyorsun veline veya reşitsen kendin direkt kaydınız yapıyorlar.

Okuldan Müdür yardımcısına açık liseye geçmek istiyorum diyicem bana okuldan ayrıldığıma dair tasdikname belgesi verecekler yani öylemi hocam bilgi için sağolun.

Kimliğin, son 6 ayda çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf (6 ay olmasına çokta dikkat etmiyorlar) ve 18 yaşın altındaysan velin ile en yakın Halk Eğitim Merkezine gidiyorsun bu kadar. 13 Eylül 2004'ten sonra doğduysan bu dönem kayıt parası vermene de gerek yok. Önce doğduysan ATM'den 2 dakikada yatırabiliyorsun.

Eki Görüntüle 1675921
Babamla gitsem sorun olmaz deme hocam okulda velim Annem 5 Ocak 2005 doğumluyum

Eki Görüntüle 1675921
Çok teşekkürler peki sınavlara nerede gireceğiz açık lisenin.

Ben de biliyorum orada da belirttim ücret ödemeyeceksin diyorlar ama 10₺'lik bir ücret istiyorlar okul aile birliği adı altında. Her halükarda 10₺ ödeniyor her ne kadar kayıt ücreti alınmasa da.

Okuldan müdür yardımcısına açık liseye geçmek istiyorum diyeceğim bana okuldan ayrıldığıma dair tasdikname belgesi verecekler yani öyle mi hocam bilgi için sağ olun.

Evet iki kopya çıkarıyorlar müdüre mühürletiyorsunuz biri sizde biri de okulda kalıyor. Ki kayıt olurken ona ihtiyaç yok.

Babamla gitsem sorun olmaz deme hocam okulda velim annem 5 Ocak 2005 doğumluyum.

Deden olsun velin olsun. Fark etmez.

Çok teşekkürler peki sınavlara nerede gireceğiz açık lisenin.

Online yaparlar herhalde bu dönem de kendi sitesi üzerinden giriliyordu ama detayını bende hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı