Açık liseye nasıl geçilir?

Halk eğitim merkezine başvuru dönemi içinde kayıt yaptırmak için gideceksiniz. Gittikten sonra kaydı açıyorlar ve sizden bankaya açık öğretim ücretini yatırmanızı istiyorlar. Onu yatırıp tekrar gidiyorsunuz ve gerekli belgeleri size veriyorlar. Bende süreç böyle işledi.

Yeni çekilmiş fotoğrafın gerekli olup olmadığını hatırlamıyorum ama gerekliydi herhalde.

MEB'DEN ALINTI.
  • AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE NASIL KAYIT YAPTIRILABİLİR?

• Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırma işlemine İLK KAYIT ya da YENİ KAYIT denir. Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince yapılmaktadır. Kayıt yaptırmak isteyen öğrencimiz, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Bankasına ilk kayıt kılavuzumuzda belirtildiği gibi ilk kayıt ücretlerini yatırdıktan veya .... internet adresinden T.C kimlik numaralarını girerek kayıt ücretini ödedikten sonra kayıt için gerekli evrakları tamamlayarak, Halk Eğitimi Müdürlüklerinde kayıt işlemlerini yaptırabilirler.
    18 yaşını bitirmemiş öğrencilerle 6. maddede geçen diğer ücret muafiyeti olan öğrenciler ilk kayıtta dönem sınav katılım ücretini ödemeden yeni kayıtları yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı