Açık öğretim bilgisayar programcılığı diploması yeterli midir?

EmirhanCam

Picopat
2-3 yıldır Wix altyapısında çeşitli kurumsal, e-ticaret ve farklı kategorilerde web siteleri yaptım. Son birkaç aydır da özel kodlama öğrenerek front end kısmında kendimi geliştirmeye çalışıyorum: HTML, CSS, JS (React veya vue). Bunu yaparken de açık öğretim ile bilgisayar programcılığı okumak istiyorum. 2 yıl sonunda alacağım diplomanın bana katkısı ne olur? Özellikle yurt dışında denkliği nedir? Yeterli bir diploma mıdır?

2-3 yıldır Wix altyapısında çeşitli kurumsal, e-ticaret ve farklı kategorilerde web siteleri yaptım. Son birkaç aydır da özel kodlama öğrenerek front end kısmında kendimi geliştirmeye çalışıyorum: HTML, CSS, JS (React veya vue). Bunu yaparken de açık öğretim ile bilgisayar programcılığı okumak istiyorum. 2 yıl sonunda alacağım diplomanın bana katkısı ne olur? Özellikle yurt dışında denkliği nedir? Yeterli bir diploma mıdır?
Rez. Konuyu takipteyim.

Acik ogretim yurt icinde bile sayginligi olan bir sey degil, yurt disinda elbette sallamazlar.
Ama yurt disinda bizim cogu fakulteyi sallamiyorlar, bu da iyi bir haber.

Eger kendini gelistririr, "Ben A,B,C projelerinde X,Y,Z pozisyonlarinda gorev aldim" seklinde etkilersen insanlari senin ne mezunu oldugunu da cok sallamazlar. ( Cogu firma icin tecrube > egitim )

Yani hem yetenekli hem de iyi pozisyonlarda gorev almis birini sirf universite mezunu degil diye elemez cogu firma. Burada sorun su, binlerce Hintli ve Cinli is ilanlarina basvuruyor. Yani ulkesinden kacip kurtulmak isteyen insan cok fazla. Birilerini bu koca gruptan farkli olduguna ikna etmen gerekiyor.

Linkedin'de remote calismaya acik Front-end isi actiginiz anda 8000 tane Hintli basvuru dugmesini spamliyorlar. Profillere girsen de ordinaryus zannedersin hepsini.

Yeni konular

Geri
Yukarı