Acil Bir Durum Yaşasan Nereye İnerdin?

Nereye İnmeyi Tercih Ederdin?

• Oy verenlerin toplamı
    158
Uzunlamasına olan gölet tabii ki. Çünkü çok yumuşak bir inişle birlikte kabine su dolduktan sonra çok kolayca yara almadan çıkabiliriz. Yüzmeyi bildiğimizi varsayıyorum tabii :D Şimdi neden diğer şıklar değil derseniz ilk tarlayla başlayabilirim:
  • Çok zor bir iniş olabilir hafif bir çukurda kabin paramparça olabilir pervanesi varsa sizlere ömür artık gözünüze mi gelir uçar mı bilinmez.
  • Adam arsasına izinsiz girdiğim için beni Master Mag CC880 shotgunla vurabilir. Tamam şakaydı :D Ya da öyle miydi 🤔
    Otobanda ise arabalara zarar verme ihtimalinden hem de kanatların yol tabelalarına çarpıp kırılabileceğinden dolayı oraya da inmezdim.​

Son düzenleme:
Bunu bir programda izlemiştim. Acil durumda en güvenli yer bir nehirdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Otobanda trafik ışıklarına çarpmak hiç hoş olmaz, tarlanın inanılmaz bir durdurma kuvveti olacağından uçağın hızına ve kütlesine bağlı olarak çeşitli sorunlar çıkabilir. En garanti göl gibi, en başta kuyruğu dekondurmaya çalışmak şartıyla.

Belki uçakta yangın falan çıkmıltır öyle iniş yapacaktır böyle bir durum esnasında göle inerdim
Doğru bir yere değindin. Ama daha çok motor kaybı gibi düşünelim. İşin içine yangın girerse çok değişken girer.

Tekerlek 20 cm. bile batsa kazıklama etkisi belli, bir sürü video da bulabilirsin onunla ilgili. Öne doğru öyle bir ağırlık transferi gerçekleşir ki tarladaki toprağı ölü bedenin üstünden kazırlar.

İniş takımı açık şekilde sürülmüş tarla gibi yumuşak zemine inip hikayesini anlatan biri varsa ben duymadım. Diğer türlü uygun durumdaki bir otobana ya da suya inip hikayesini anlatan çok kişi var.

Başkalarının hayatını tehlikeye atmak istemiyorum diyorsam (o anki psikolojik duruma bağlı) iniş takımlarını katlar gölete inerim. Katlayamıyorsam da kimse kusura bakmasın o otobana inilecek.

Not: Tüm senaryolarım 4-5 kişilik küçük, pervaneli uçaklar için geçerli.

Bunu bir programda izlemiştim. Acil durumda en güvenli yer bir nehirdir.
Ama Sully’nin belki başka çaresi kalmadığı için onu seçmiştir.
Çok zor bir iniş olabilir hafif bir çukurda kabin paramparça olabilir pervanesi varsa sizlere ömür artık gözünüze mi gelir uçar mı bilinmez.
Sürülmüş olmasının da mı bir faydası olmaz bize?
Manyaklık olsun diye aydınlatılmış otobana atlarım fena adrenalin dolar bende. 😀
Hızlı ve Öfkeli yeni senaryo🤣

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı