Açılışta Siyah Ekranda Takılma Sorunu

Sorunlu11

Hectopat
Bilgisayarim bugun siyah ekran vermeye basladi. Bilgisayar acilirken marka logosu ciktiktan sonra 2 saniyelik siyah ekran olur, orada takılıp kaliyor. Guvenli moda giremiyorum, sadece BIOS ayarlara girebiliyorum. Sorunum nedir? Simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle bir Windows 8.1 yada 10 kullanıcısısın. Yanlış biliyorsam düzelt, neyse ve ayrıca Casper gibi fason bir marka kullanıyorsan açılışta siyah ekran vermesi çok normal bir durum. Ya BIOS güncellemesi yapacaksın yada işletim sistemini düşüreceksin başka çare yok gibi. Yada bir driver yüklemesi sonucuda olabilir. En son yaptığın işlemleri yazarsan daha iyi yardımcı oluruz.

Dediğim gibi eğer markası Casper ise böyle şeyler çok doğal.

Marka ile alakalı bir durum değil. Biraz araştırdıktan sonra doğru bilgi vermeyi deneyin birde.

Aynı sorun ben bilgisayarıma format attıktan sonra oldu sorunu çözünce buraya yazarsan sevinirim
Not: ben bulursam bende yazicam :)

Formattan sonra ekran kartı sürücüsünü yüklemeyince siyah ekran oluyor mu? Bende de aynı sorun vardı ekran kartı sürücüsünü yükleyince siyah ekranda kalıyordu. Uyku moduna alıp açınca düzeliyordu.

Bilgisayarim bugun siyah ekran vermeye basladi. Bilgisayar acilirken marka logosu ciktiktan sonra 2 saniyelik siyah ekran olur, orada takılıp kaliyor. Guvenli moda giremiyorum, sadece BIOS ayarlara girebiliyorum. Sorunum nedir? Simdiden tesekkurler.

Windows 10 iso kalıbını usb belleğe yazdırdıktan sonra kuruluma başlarken onar seçeneği olur onarma ile düzelir. Düzelmez ise temiz kurulum yapın. Muhtemelen bir program vs. kurduktan sonra bu durum olmuştur.

Marka ile alakalı bir durum değil. Biraz araştırdıktan sonra doğru bilgi vermeyi deneyin birde.

Formattan sonra ekran kartı sürücüsünü yüklemeyince siyah ekran oluyor mu? Bende de aynı sorun vardı ekran kartı sürücüsünü yükleyince siyah ekranda kalıyordu. Uyku moduna alıp açınca düzeliyordu.

Windows 10 iso kalıbını usb belleğe yazdırdıktan sonra kuruluma başlarken onar seçeneği olur onarma ile düzelir. Düzelmez ise temiz kurulum yapın. Muhtemelen bir program vs. kurduktan sonra bu durum olmuştur.

Bu doğru bir bilgi. Çünkü benim dizüstü bilgisayarımda Casper ve içinde Pegatron adında dandik bir anakart var. Ekran kartı sürücülerini güncel yüklediğimde siyah ekranda kalıyor, güncel Windows kurduğumda siyah ekranda kalıyor v.s Eğer bu işlemleri yapmak istiyorsanız %100 BIOS güncellemesi şart.

Eğer bir Casper bilgisayar fabrika çıkışında Windows 8.1 yada 10 olarak gelmiyorsa onun BIOS unda sıkıntı vardır. Bundan emin olun.

Bakın ben burda asla ve asla Casper'ı savunmam ama tecrübemden biliyorum daha 2 gün önce bir dostumun Casper bilgisayarı Windows 7 idi. Windows 10 lisansı aldık. Windows 10 kurdum sürücüleri her şeyini kurdum ve sorunsuz kullanıyor şuan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı