Activision, EA ve Rockstar eski oyunlarına neden zam yapmıyor?

Bence EA zaten satamıyor diye %80-90 indirim yapıyor bide zam yaparsa hiç satamaz. 😄 Tabi bu benim düşüncem.
EA'in bu %80-90 indirim olayı çok iyi. Millet sırf 30TL oluyor diye Prime Gaming'le bedava olan ve 2016 oyunu olan Battlefield 1 gibi oyunları alıyor. Activision ise Call of Duty 2'ye hâla en fazla %25 indirim yapıyor. Adamlar eski oyunlarında bile cimriler.
Hocam, L.A. Noire zamlanmıştı Rockstar Games tarafında. Diğer oyunlarına da zam getirirler yavaş yavaş. The Elder Scrolls eski oyunlarına zam gelmişti onlara da gelir.
L.A. Noire zamlanalı çok oluyor hocam. Max Payne 3 ve GTA 4'de 30TL'den 120-150 civarlarına zamlanmıştı. Fakat hepsi uzun zaman önce zam yedi. Onlar zam yediğinde piyasadaki en pahalı oyun 400-500TL idi ve onlarda EA, Activision oyunuydu.

Hocam GTA 4 Steam'de bir ara yoktu diye hatırlıyorum bu comple Edition yeni mi geldi GTA Trilogy ile.
Games for Windows sistemi kapanınca GTA 4 oynanamaz hâle geldiği için Steam'den kaldırdılar. Sonra o sistemi düzelttikten sonra yani kaldırdıktan sonra Steam'e Complete Edition ismi ile tüm DLC'ler dahil bir paketi satışa koydular. Yeni gelmedi 2-3 yıldır var.

EA'in bu %80-90 indirim olayı çok iyi. Millet sırf 30TL oluyor diye Prime Gaming'le bedava olan ve 2016 oyunu olan Battlefield 1 gibi oyunları alıyor. Activision ise Call of Duty 2'ye hâla en fazla %25 indirim yapıyor. Adamlar eski oyunlarında bile cimriler.

L.A. Noire zamlanalı çok oluyor hocam. Max Payne 3 ve GTA 4'de 30TL'den 120-150 civarlarına zamlanmıştı. Fakat hepsi uzun zaman önce zam yedi. Onlar zam yediğinde piyasadaki en pahalı oyun 400-500TL idi ve onlarda EA, Activision oyunuydu.
Millete 5 dolara BF satıyor adamlar. 😄

Şu an sektörde Steam'de eski oyunlarına zam yapmayan birkaç firma kaldı ve bunlar paragöz olarak bildiğimiz EA, Activision ve Rockstar. Yeni oyunlarına acımadan 1200TL fiyat çaktıklarını biliyorum ama eski oyunlarını neden zamlamıyorlar sizce? RDR2'nin indirimle 98TL olup GTA Trilogy'nin 575TL olması gibi garip durumlar dikkat çekici şeyler.

Çünkü onlar eski oyun :d

Hiçbir ülkede zam yapmamaları bence unutulmalık durum değil hocam. Hem milyon tane oyunları olsa bile çok sayıda çalışanları ve alt şirketleri de var bu adamların. Activision'ın da EA'in de çoğu oyunu 1 yılda yalan olduğu için eski oyunları unutmalarını anlarım ama Rockstar'ın 3-5 tane oyunu var ve onlarda hâla daha satan ve oynanan oyunlar. GTA 5 gibi bir oyunu çoğu ülkede 5-10 dolara sattıklarını görmemeleri imkansız gibi geliyor bana.

Türkiye'de 5 dolara RDR2 sattıklarını unutmuşlardır demek istedim. Genel olarak zaten zam yapamazlar. RDR2'nin online hali GTA kadar canlı değil, oyuna expansion pack falan da gelmeyecek hani milleti geri çeksin. Hikayeyi oynuyor millet, tercihen de online olarak devam ediyor ama kısır GTA ile kıyaslayınca.

Çünkü onlar eski oyun :d
2004'de çıkan oyunlara bile zam geliyor. Eski olması firmaları ilgilendirmiyor. Half Life 2, Injustice, EU4 gibi isimlerde eski ve zamlananlara iyi örnek.
Millete 5 dolara BF satıyor adamlar. 😄
BF'lerde oyun içi satıştan kazanıyorlardır yine ama Star Wars Jedi Fallen Order gibi hikâyeli oyunlarını bile %88(Oranı yanlış hatırlıyor olabilirim) indirimle 33TL'ye satıyorlardı.

Cidden ne hallere düştük? Firmaların neden zam yapmadığını falan tartışıyoruz. :/

It Takes Two, A Way Out indirimden sonra zam yiyebilir.
Hocam herkesin "Bu son kale", "Bu diksen zam yapmaz" dediği herkes zam yaptı fakat "Bunlar zam yapmazsa beni dikin", "Bunlar ilk zam yapan olacak" dedikleri firmalar zam yapmadı.

@NotAKnightAnymore ben Exodus'un Gold Edition'ı 50 kusure dusunce almadim ondan çok korkuyorum umarım yemez zam.
Deep Silver yayınlıyor Metro oyunlarını. Saints Row 4'e zam yapmışlardı. Deep Silver'ın da zam yapma ihtimali var genel olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı