Adata SU630 Yavaş çalışıyor

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Adata SU630 SSD bazen aşırı yavaş çalışıyor ve %100 kullanımlara takılabiliyor. Bu sorun tam olarak neden kaynaklanmakta? Bu bir mekanik disk değil ve mantıken bad sector gibi sorunların olması da olası değil. İçinde çipler mevcut. Bu sorun SSD'nin Firmware yazılımı ile mi alakalı yoksa donanımsal bir sorun mu? Adata SU630 SSD'deki bu sorunu çözmenin herhangi bir yazılımsal çözüm yolu var mıdır?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözmenin pek bir yolu olduğunu düşünmüyorum kronik sorunlu bir SSD ama siz yine de HDD sentinel ve CrystalDiskMark testleri yapıp buraya atın.

Kronik sorunlu olduğunu bende biliyorum. Ancak yeni bir SSD alabilecek maddi imkanım yok. Ayrıca Samsung markası dışında neredeyse birçok SSD kronik sorunlu çıkıyor. Bunun sebebini çözemedim açıkçası. Bu yüzden Technopat'ın kronik sorunlu bütün SSD'ler için çözüm rehberi yapması lazım. Bu böyle olmaz. Merdiven altı bir markanın hardiskini alsak hadi neyse diyeceğim. Ancak biz SSD için para ödüyoruz sonuçta. Üstelik ADATA bilindik bir marka ve oyuncu RAM'leri bile üreten bir firma...

Kronik sorunlu olduğunu bende biliyorum. Ancak yeni bir SSD alabilecek maddi imkanım yok. Ayrıca Samsung markası dışında neredeyse birçok SSD kronik sorunlu çıkıyor. Bunun sebebini çözemedim açıkçası. Bu yüzden Technopat'ın kronik sorunlu bütün SSD'ler için çözüm rehberi yapması lazım. Bu böyle olmaz.
Kronik sorunlu SSD için çözüm derken? Bu çözülebilecek bir şey değil. Ayrıca samsung dışında çok güzel SSD'ler var. Maddi durumunuz yoksa da almayacaksınız, idare edeceksiniz. Bu kadar.

Kronik sorunlu SSD için çözüm derken? Bu çözülebilecek bir şey değil. Ayrıca samsung dışında çok güzel SSD'ler var. Maddi durumunuz yoksa da almayacaksınız, idare edeceksiniz. Bu kadar.
SSD'lerdeki sorunun donanımsaldan ziyade yazılımla alakalı olduğunu düşünüyorum. ADATA SU630 zaten uzun süredir firmware güncellemesi bile almıyor. Bu tür sorunlar için üçüncü parti bir yazılım geliştiren olursa, sorunlar büyük oranda çözülebilir diye düşünüyorum. Ayrıca bu tür kronik sorunlu SSD'lerin neden bu tür sorunlar yarattığını bilmiyorum. Ayrıca neden firmalar kronik sorunlu olduklarını bilmelerine rağmen hala bu SSD'leri satıyorlar?

Kronik sorunlu olduğunu bende biliyorum. Ancak yeni bir SSD alabilecek maddi imkanım yok. Ayrıca Samsung markası dışında neredeyse birçok SSD kronik sorunlu çıkıyor. Bunun sebebini çözemedim açıkçası. Bu yüzden Technopat'ın kronik sorunlu bütün SSD'ler için çözüm rehberi yapması lazım. Bu böyle olmaz. Merdiven altı bir markanın hardiskini alsak hadi neyse diyeceğim. Ancak biz SSD için para ödüyoruz sonuçta. Üstelik Adata bilindik bir marka ve oyuncu RAM'leri bile üreten bir firma...

Fiyattan kısmak için piyasadaki en kötü malzemeleri kullandıklarından olabilir. Zaten çözülebilecek bir şey değil çünkü kullandıkları yonga sıkıntı çıkartıyor. Boşuna en kötü apacer AS340 ya da Patriot brust önermiyoruz.

Kronik sorunlu olduğunu bende biliyorum. Ancak yeni bir SSD alabilecek maddi imkanım yok. Ayrıca Samsung markası dışında neredeyse birçok SSD kronik sorunlu çıkıyor. Bunun sebebini çözemedim açıkçası. Bu yüzden Technopat'ın kronik sorunlu bütün SSD'ler için çözüm rehberi yapması lazım. Bu böyle olmaz. Merdiven altı bir markanın hardiskini alsak hadi neyse diyeceğim. Ancak biz SSD için para ödüyoruz sonuçta. Üstelik ADATA bilindik bir marka ve oyuncu RAM'leri bile üreten bir firma...
Samsung pazardaki sadece bir marka, daha bir çok kaliteli marka var.

Geri
Yukarı