Adata SU630 yerine alınabilecek alternatifler

Selamlar, SSD mi garantiye yollayacağım. Arıza tespit edilirse ya değişim ya para iadesi yapacaklar. Arena bilgisayar diye bir yerden alınmış. Sizce direkt değişim mi yaptırtayım, yoksa para iadesi mi? SSD'min sorunu ise ara ara takılmalar, oyunlarda donmalar ve yazma hızının 30-40MB/s olması.
Aynı fiyatta olmazsa ekleme yapabiliyorum sanırım, ne önerirsiniz?

Biraz çıkarsanız: Seagate Baracuda 250 GB ZA250CM1A003 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Kalacaksanız: Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Seagate Barracuda 120, Addlink S68, Samsung 870 EVO, Kingston A2000, XPG SX8100.

Selamlar, SSD mi garantiye yollayacağım. Arıza tespit edilirse ya değişim ya para iadesi yapacaklar. Arena bilgisayar diye bir yerden alınmış. Sizce direkt değişim mi yaptırtayım, yoksa para iadesi mi? SSD'min sorunu ise ara ara takılmalar, oyunlarda donmalar ve yazma hızının 30-40MB/s olması.
Aynı fiyatta olmazsa ekleme yapabiliyorum sanırım, ne önerirsiniz?

Almayın be şu SSD'yi kronik sorunlu bir SSD'dir kendisi. Farklı marka olarak SSD'de lider marka bence Samsung'dur. Samsung pahalı gelirse Seagate, Kingston, Corsair, WD, SanDisk, Crucial, gibi markalar alınabilir ancak yine de bu markaların bazı SSD'leri kronik sorunludur. O yüzden almadan önce o markayı ve modeli araştırın.

Para iadesi bana da mantıklı geldi. İstediğim bir yerden alırım ama kaç TL verecekler bende bilmiyorum ki :D hazır sistem aldım buraya yönlendirdiler. Samsung'un bir SSD'si dramsızdı sanırım hangisiydi o ?
Bana en iyisini söyleyin lütfen. 100TL ekleyebilirim bunun üstüne. 5 tane marka söylemenin anlamı yok.

1617696756084.png

Son düzenleme:
Para iadesi bana da mantıklı geldi. İstediğim bir yerden alırım ama kaç TL verecekler bende bilmiyorum ki :D hazır sistem aldım buraya yönlendirdiler. Samsung'un bir SSD'si dramsızdı sanırım hangisiydi o?
Bana en iyisini söyleyin lütfen. 100TL ekleyebilirim bunun üstüne. 5 tane marka söylemenin anlamı yok.

DRAM'siz Samsung SSD 980. NVMe bir model zaten o. Tam bütçe hâlâ söylemediniz. Bu ikisinden hangisi bütçenize uygunsa bakabilirsiniz.

350TL'ye SATA yerine M.2 alsam daha mantıklı olmaz mı? 240GB.

Anakartınız izin veriyorsa, evet. Daha mantıklı olur.

Anakartınız izin veriyorsa, evet. Daha mantıklı olur.

Bende bunu düşünüyordum. Gigabyte A320 S2H anakartım. Uyuyor sanırım öyle mi?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı