Adata SU650 ASU650SS 120 GB iyi midir?

@kino Katılmıyor değilim, aynı durum BX500'de benim için geçerli. Kronik sorunlu deniyor, değil deniyor. Recep Baltaş sorunlu olmadığını söylüyor vs. Kısacası öneremiyorum.

James Donkey ile ilgili sıkıntı yaşanan konu sayısı yüzünden önermiyoruz, zaten sitesinde SSD'ye ait herhangi bir bilgi dahi yok.

Apacer alan kullanıcı sayısı Donanım Arşivi forumunda baktığım kadarıyla oldukça yüksek, geri dönüşler olumlu. Burada da tavsiye ettik, sıkıntı yaşanmadı henüz. Uzun vadede göreceğiz.

Ama yine söylüyorum, Gigabyte hâlâ önde ve bu bütçede ilk tercih olmalı.

Böyle gidersen sabaha kadar tercih yapamazsın. Üçünün fiyatlarına bak uygun bulduğunu al. Hepsi (eğer üretim arızası yoksa) aşağı yukarı benzer performansı ve ömrü verecektir.

@Finisterre bu skala da James Donkey'de var hatta öven ciddi bir kitle ama önermiyoruz. Apacer için de kişisel görüşüm bu yönde. WD, Kingston, Gigabyte varken.

Reis yani en performanslısı hangisiyse onu almak istiyorum kingstonmu WD mi Gigabyte mi aralarında kaldım 3 üde güzel markada.

@kino katılmıyor değilim, aynı durum BX500'de benim için geçerli. Kronik sorunlu deniyor, değil deniyor. Recep Baltaş sorunlu olmadığını söylüyor vs. kısacası öneremiyorum.

James Donkey ile ilgili sıkıntı yaşanan konu sayısı yüzünden önermiyoruz, zaten sitesinde SSD'ye ait herhangi bir bilgi dahi yok.

Apacer alan kullanıcı sayısı donanım arşivi forumunda baktığım kadarıyla oldukça yüksek, geri dönüşler olumlu. Burada da tavsiye ettik, sıkıntı yaşanmadı henüz. Uzun vadede göreceğiz.

Ama yine söylüyorum, Gigabyte hâlâ önde ve bu bütçede ilk tercih olmalı.

Gigabyte'ın anakartınıda çok beğeniyorum sanırım SSD side güzeldir diye düşünüyorum almalı mıyım Gigabyte'ı WD ve Kingston gibi şıklar arasından.
@NotCry @Finisterre dediği gibi Gigabyte alabilirsin. Ben de öneririm.

Tamamdır. Teşekkürler

@NotCry

Böyle bir şey var;

Ama neden sordunuz, anlamadım. Bunlar dayanıklı parçalar değiller, eğer kullanmayı düşünüyorsanız bulaşmayın.

@NotCry

Böyle bir şey var;

Ama neden sordunuz, anlamadım. Bunlar dayanıklı parçalar değiller, eğer kullanmayı düşünüyorsanız bulaşmayın.

Bunu veya attıgım linktekini aldıktan sonra SATA 3 performansı alır mıyım yani 500 okuma falan?
@NotCry

Böyle bir şey var;

Anakartım SATA 2 SATA 3 değil o yüzden.

SSD'yi aldığınız gibi anakartınızda bulunan SATA portuna bağlayabilirsiniz, arada birkaç kablo bağlantısı var. Ufak bir araştırmayla gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

SATA 2 ise o performansı alırsınız, nedir o performans?

SATA II (revizyon 2.x) resmi olarak SATA 3Gb/s olarak bilinen arabirim, 3.0 Gb/s' ta çalışan ikinci nesil SATA arabirimdir. Arabirim tarafından desteklenen bant genişliği hacmi 300MB/s' a kadar erişir.

Yani SSD'nin performansını neredeyse yarısı demek bu, yine de gözle görülür bir fark hissedersiniz.

SSD'yi aldığınız gibi anakartınızda bulunan SATA portuna bağlayabilirsiniz, arada birkaç kablo bağlantısı var. Ufak bir araştırmayla gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Onu biliyorum reis anakartım SATA 2 oldugu için 500 MB okuma yazma hızlarını alamıyorum 250 MB 300 MB falan alabiliyorum en fazla o yüzden dedim.

Geri
Yukarı