Adobe programları nasıl öğrenilir?

ŞafakxCebeci

Centipat
Daha fazla  
Selam.
Adobe'nin Photoshop ve Premiere Pro tarzı programlarını öğrenmek istiyorum. Tavsiye edeceğiniz YouTube kanalı vs. var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden halk eğitim merkezinde kursları vardı 100-150 liraya, hala devam ediyor olabilir. Bulunduğunuz bölgedeki işkur merkezinde meslek edinme kursu adı altında grafik ve tasarım işleri kursu varsa aynı zamanda cep harçlığı (asgari ücretin günlük hesabında bir kısmını) da kurs boyunca size veriyor. Kurs sonunda sertifika da veriyor. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Hiç bilmediğini varsayarsak eğer, şimdi o kanal bu kanal şu bu derken karman çorman olur gidersin. Bu uygulamalarda yüzlerce farklı çalışma yapılabilir. O sebeple öncelikle ne öğrenmek istediğinizi iyi anlamanız lazım. Daha sonra yukarıdaki arkadaşların söylediği gibi Udemy veya fiziki kurumlardan dersler alabilirsiniz. Photoshop'ta Basic olarak zaten 10-15 tane aksiyon var. Bunları öğrenmeniz çok kolay olur. Asıl mesele bunlarla neler yapılabileceğini öğrenmeniz. Mesela oyun için tasarım yapılabilir. Fotoğraf editi yapılabilir, çizim yapılabilir vs. Uzar gider. Bu gibi yetilerden hangilerini öğrenmek istediğinize bağlı bir Udemy kursu ile başlayın derim. İndirimle 50TL civarına geliyor. İyi yanı, düzenli ve bir mantıkla ilerleyen derslerin olması.

Bu arkadaş gayet başarılı, öneririm.
Attığım linkler playlist, dersleri izleyerek, uygulayarak halledebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Selam.
Adobe'nin Photoshop ve Premiere Pro tarzı programlarını öğrenmek istiyorum. Tavsiye edeceğiniz YouTube kanalı vs. var mı acaba?
Sana güzel bir tavsiye vericem. Bu yazıyı editleyeceğim, kaybetmemek için şuan yazamıyorum. Şuanlık dursun takipte kal.

YouTube veya diğer eğitim kanallarından öğrenilmiyor en iyi öğrenim canlı olarak yani bizzat kursa gitmek öğretmen eşliğinde canlı PC başında yapmak en iyi bu şekilde

YouTube veya diğer eğitim kanallarından öğrenilmiyor en iyi öğrenim canlı olarak yani bizzat kursa gitmek öğretmen eşliğinde canlı PC başında yapmak en iyi bu şekilde
İnternet üzerinden her bilgi bedava olarak öğrenilebilir. Öğrenmek isteyene.

İnternet üzerinden her bilgi bedava olarak öğrenilebilir. Öğrenmek isteyene.
Kesinlikle katılıyorum. şuan stajyerim grafik tasarımcıyım 2 yıl önce grafiğin ne olduğunu bile bilmiyordum program kullanmayı hele ki hiç bilmiyordum. 0 dan başladım 1-2yıl sürekli kendimi çizimlerde ve programlarda geliştirdim video izledim, okulda ki hocalardan ders aldım ve şuan İstanbul un en iyi 3 şirketlerinden birine stajyer olarak çalışıyorum metrobüslerde,metrolarda, mekanik garajlar da, avmler de , bir çok yerde tasarımlarımız var.

Tutorial falan izleme onlar ilerleyen zamanlarda. Öncelikle ne yapmak istediğini hangi alanda gelişmek istediğini seç.

Photoshop öğrenmek için doğa, insan portresi ve kalabalık ortam içeren 3 adet fotoğraf seç ve bu fotoğraflar üzerinde Photoshop'un içindeki bütün araçları, filtreleri kullanarak denemeler yap.

Örneğin doğa fotoğrafındaki ağaçların yerini değiştirmeyi, renklerin tonunu ve ışık-gölge ayarlaması gibi denemeler yapabilirsin. İnsan fotoğrafı üzerinde sivilce, pürüzlü yüzey veya kıl-sakal gibi istenmeyen küçük detayları düzelterek denemeler yapabilirsin. Kalabalık ortam fotoğraflarında rastgele objeleri tamamen fotoğraftan silerek denemeler yapabilirsin.
Premiere öğrenmek için 20-30 saniyelik editler yaparak başla. Bir videoya müzik ekle ritime göre ekrana titreşim eklemek gibi efektleri kurcala.

Pratik yaparak öğrenmeye başlarsan en iyisi. Hiç alt yapı yokken direkt tutorial izlemek gereksiz kafanı doldurur.

Yeni konular

Geri
Yukarı