Web tasarım nasıl öğrenilir?

yex_emre

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, bana giriş seviye biri olarak nelerden hangi programlardan hangi yazılımlardan başlamam gerektiğini ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatabilir misiniz? Şu anda önaraştırma yapıyorum Allah nasip ederse öğrenmeye gece veya bu sabah öğrenmeye başlayacağım. Bu soruma cevap yazacağınız zamanınız için ekstradan teşekkürler efenim, saygılarla.

Web tasarımdan kastınız, site geliştirme vs. ise HTML, CSS, JS öğreneceksiniz. Bunları öğrendikten sonra framework öğrenmeye başlayabilir, farklı farklı projelere atılabilirsiniz. Eğer site tasarımı yapmak (kodlamak değil) istiyorsanız bunun için bir yazılım dili öğrenmenize gerek yok. Figma gibi uygulamalar aracılığı ile kolayca site tasarımı yapabilir ve bunları satabilirsiniz.

Web tasarımdan kastınız, site geliştirme vs. ise HTML, CSS, JS öğreneceksiniz. Bunları öğrendikten sonra Framework öğrenmeye başlayabilir, farklı farklı projelere atılabilirsiniz. Eğer site tasarımı yapmak (kodlamak değil) istiyorsanız bunun için bir yazılım dili öğrenmenize gerek yok. Figma gibi uygulamalar aracılığı ile kolayca site tasarımı yapabilir ve bunları satabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam eksikliğimi giderdiğiniz için, ve sorunuza cevap olarak da ikisi de diyebilirim hem tasarımı hem de kodlaması.

Çok teşekkür ederim hocam eksikliğimi giderdiğiniz için, ve sorunuza cevap olarak da ikisi de diyebilirim hem tasarımı hem de kodlaması.
O zaman ilk dediğimden başlayıp yavaş yavaş öğrenmeniz gerekecek. Çok uzun bir süreç olacak sizin için bu arada. Git, User Experience, UI Design falan derken bir çok terimlerle tanışacaksınız. Kolay gelsin şimdiden.

O zaman ilk dediğimden başlayıp yavaş yavaş öğrenmeniz gerekecek. Çok uzun bir süreç olacak sizin için bu arada. Git, user Experience, UI design falan derken birçok terimlerle tanışacaksınız. Kolay gelsin şimdiden.

Bazı terimleri biliyorum ayrıca bilgisayarla uzun süredir bir geçmişim var cuma günüde yeni bilgisayar dizmek nasip oldu Allah'a şükür, SketchUp 3DMAX Blender gibi uygulamaları da aktif kullanmaktayım (son 2 aydan beri :D) bu maceramda başlangıç için yardımcı olduğunuz için öncelikle bilginize sonra da ayırdığınız zaman için teşekkür ederim dostlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı