Adolf Hitler neden engelleniyor?

Nazi hayranı olan bir sürü ergen var, anlayamıyorum. Alman bile değilsin, seni aşağı gören bir ideolojiyi neden seversin?

Yabancı ülkeleri seven milyon tane popüler kültürcü ergen tipler var.

Aşırı saçma bir şey yaptıkları. Bahaneleri 6 milyon Yahudi'yi öldürmesi ve bu yüzden engellenmesi ile bahane ediliyor fakat aynı dönemde Joseph Stalin 30 milyona yakın kişiye soykırım yaptı, Komunist Çin hükümdarı ise aynı dönemde 80 milyona yakın insana soykırım yaptı, Birleşik Krallık da çok soykırım yaptı fakat Adolf Hitler'i över iseniz hapse giriyorsunuz, Joseph Stalin, soykırımcı Birleşik Krallık kraliçelerini över iseniz hiçbir şey olmuyor, hatta sizi övüyorlar. Amerika da şimdiye kadar 100 milyona yakın Kızıldereli öldürdü fakat bunu söyler iseniz hapse bile girebilirsiniz. Kısaca nefretlerini bahaneler ile besleyip kimse bir şey diyemesin diye sert kurallar koyuyorlar. Hatta bu yüzden Instagram hesabım askıya alındı.

Ben de Steam'da koydum sıkıntı çıkmadı, şansınıza küsün hocam.
Eki Görüntüle 1436511

10/10 yazı olmuş, eline sağlık.

Kendisinin Yahudi düşüncesine bir nebze katılırım dünyada o kadar zülüm varken özellikle Hitlerin yaptığı Yahudi katliamını göz önünde tutmak yanlış bir şey. Mesela Timur'un yaptığı katliamlar genelde gösterilmez ama Hitlerin yaptığı katliamlar her daim kötülenir. Kendisinin Yahudi düşünceside gayet haklıdır bu dünyanın belası Yahudilerdir.

Merhaba.
Günümüzde çoğu sosyal medyada Hitler'in adı ve fotoğrafı engelleniyor (örneğin; TikTok, Discord, Instagram vb.) Tarihte olmuş bir şeyi unutturmaya çalışmak çalışmak bana doğru gelmiyor.
Her ne olursa olsun bir ideoloji etik olmasa da var olabilir ve unutturulması medyayı kısıtlamak anlamına gelir. Kısıtlamaktan kasıt antropofaji etik olmayan bir şeydir ancak medyadan silmek doğru değildir. İnsanlar bunu gösterince ya da bahsedince yamyamlığa yönelmiyor. Yönelen insan normal bir insan değildir zaten.
Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bu tür ideolojiler unutturulmaya çalışılmalımı yoksa bahsedilmesi serbest mi olmalı?
Gelin tartışalım.
Discordu ilk kez duydum orada herhangi bir şeyin engellendiğine daha önce hiç denk gelmedim. Discordda engellemeler nasıl oluyor?

Merhaba.
Günümüzde çoğu sosyal medyada Hitler'in adı ve fotoğrafı engelleniyor (örneğin; TikTok, Discord, Instagram vb.) Tarihte olmuş bir şeyi unutturmaya çalışmak çalışmak bana doğru gelmiyor.
Her ne olursa olsun bir ideoloji etik olmasa da var olabilir ve unutturulması medyayı kısıtlamak anlamına gelir. Kısıtlamaktan kasıt antropofaji etik olmayan bir şeydir ancak medyadan silmek doğru değildir. İnsanlar bunu gösterince ya da bahsedince yamyamlığa yönelmiyor. Yönelen insan normal bir insan değildir zaten.
Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bu tür ideolojiler unutturulmaya çalışılmalımı yoksa bahsedilmesi serbest mi olmalı?
Gelin tartışalım.
Çünkü hala hayranları var.

Kendisinin Yahudi düşüncesine bir nebze katılırım dünyada o kadar zülüm varken özellikle Hitlerin yaptığı Yahudi katliamını göz önünde tutmak yanlış bir şey. Mesela Timur'un yaptığı katliamlar genelde gösterilmez ama Hitlerin yaptığı katliamlar her daim kötülenir. Kendisinin Yahudi düşünceside gayet haklıdır bu dünyanın belası Yahudilerdir.
Timur 700 yıl önce, Hitler 80 yıl önce yaşadı hocam.

Tarihte her lider savaş kaybetmiş olabilir. 😀
Eğer Hitler başarılı olsaydı kahraman olurdu.
Cengiz Han, Dünya'da en çok insan öldüren kişi ve o dönem bilinen Dünya'nın %40'ını öldürmüştür.
Cengiz Han hiç bir savaşı kaybetmedi bu yüzden kahraman oldu.

Çünkü hala hayranları var.

Timur 700 yıl önce, Hitler 80 yıl önce yaşadı hocam.
O taraftan bakarsak yine hitler diğerlerine göre çok engelleniyor hocam. Stalin mesela en az hitler kadar zulüm yapmış birisi ama o hitler kadar yine kötülenmiyor. Hatta günümüze bakarsak Çinin Uygur türklerine yaptığı zulümü söyleyebilirim. Bu dünyayı gizliden gizliye hep Yahudiler yönetiyor ve bunları bilerek saklıyorlar.

Stalin'de Holodomor'dan ve birçok soykırımdan sorumlu, yine Kazakistan'da oluşan kıtlıktan sorumlu. Bildiğim kadarıyla Sovyetler Birliği döneminde Ruslar dışında kimseye iyi davranmamış.
Keza Japonların Korelilere uyguladığı asimile politikası, yine Çinlilere uyguladığı şiddet, tecavüz vakaları.
Roosevelt'de Nagasaki'de Hiroshima'da ölen insanlardan sorumlu ama bu ülkelerin yöneticileri sansürlenmezken Adolf Hitler'in sansürlenmesinin nedeni propagandadır bence.
Üstelik sosyal medyanın çoğu Amerika'da olduğu için de öyle. Twitch, Instagram, Facebook vs. hep sansürlü.

Son düzenleme:
Bilgi: Bir kaç haftadır DC'de bir Nazi Sunucusundaydım ve bugün bana DC yetkililerinden gelen mesaj:
1656614104663.png

O taraftan bakarsak yine hitler diğerlerine göre çok engelleniyor hocam. Stalin mesela en az hitler kadar zulüm yapmış birisi ama o hitler kadar yine kötülenmiyor. Hatta günümüze bakarsak Çinin Uygur türklerine yaptığı zulümü söyleyebilirim. Bu dünyayı gizliden gizliye hep Yahudiler yönetiyor ve bunları bilerek saklıyorlar.
Dünyayı Reptilianlar mı Yahudiler mi yönetiyor bilemem ama Stalin'in gündeme gelmemesinin nedeni, Hitler'in yenilmesinde önemli bir payının olması. Çin ise zaten çok büyük bir ülke, kimse bunları uluslararası çapta dillendirip araya soğukluk sokmak istemez.

Geri
Yukarı