Adolf Hitler sizin için kimdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Var niye yok? Yöneticilerinin bu konuda bir kural koymadığını bildiğim için takmıyorum. Mesala bir diktatörün profil fotoğrafının kullanması vs bunlara karşıyım. En çok karşı olduğum şey avatarlarında uyuşturucu kullanan insanların fotoğrafı olması. Şöyle düşün, bir insan önünde ineğin kesilmesini dert etmez ama bir köpeğin kesildiğini görünce duyar kasılır.. Sorsan der dinimiz böyle kılmış, ama dini bin yıl öncenin yaşam tarzına göre yazılmış, yani o zamanlar tarımın gelişmediğini varsayarak dinlerinin güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından kültürünün güncellenmesi şart. Tanrı sana getirdiği kuralları çiğnememeni söylemiş, illa ki inek kesiceksin diye bir kural koyduğunu ben görmedim. Her sene aynı günlerde katledilen hayvanlara içimiz yanmıyor doğrudur, görmekten alışkın hale geldik artık. Ama bu alışkanlığı duyar kasmadan duygusuz bir şekilde dile getirince enayi damgası yediğimiz çoktur, çünkü alışkın bir durum olduğu için duygu geçirmesi olmuyor. Mesala kesmeyin şu köpekleri dediğimde duyar kasılır ama bunda olmuyor.

Milliyetçiliği, 1789 Fransız ihtilal ve milliyetçilik akımı kavramını tamamen değiştiren bir isim.

İhtilal sonrası oluşan milliyetçilik akımı herkesin kendi milli sınırları içerisinde özgürce yaşama ve düşünceye sahip olarak yaşamını sürdürmesiydi. Fakat Hitler bunu şu anda milliyetçiliği ırkçılık olarak görmemizi sağlayan ve ırkçılıkla, milliyetçiliği birbirine bağdaştıran kişidir.

Yani ırk üstünlüğünü ortaya attı ki saf Alman ırkını oluşturmak için yaşlı, hasta, ten rengi gibi özellikleri göz önünde bulundurarak Yahudiler ile bu kesimleride fırına atmıştır.

Tarih sadece güçlüleri yazar;
  1. Mustafa Kemal Atatürk
  2. Adolf Hitler
  3. Büyük İskender
  4. Attila Hun
  5. Timur
  6. Cengiz Han
  7. Fatih Sultan Mehmed
Belki bir de Kanuni Sultan Süleyman. Sıralama düzeye göre değil karışık yaptım.
Mete Han, Bumin Kağan, İlteriş Kağan ve Alp Arslan'nın da bu listede kesin yeri vardır. Türk tarihi dışında Roma'yı da imparatorluk yapan Jül Sezar'ı da unutmamak lazım. :)

Var niye yok? Yöneticilerinin bu konuda bir kural koymadığını bildiğim için takmıyorum. Mesala bir diktatörün profil fotoğrafının kullanması vs bunlara karşıyım. En çok karşı olduğum şey avatarlarında uyuşturucu kullanan insanların fotoğrafı olması. Şöyle düşün, bir insan önünde ineğin kesilmesini dert etmez ama bir köpeğin kesildiğini görünce duyar kasılır.. Sorsan der dinimiz böyle kılmış, ama dini bin yıl öncenin yaşam tarzına göre yazılmış, yani o zamanlar tarımın gelişmediğini varsayarak dinlerinin güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından kültürünün güncellenmesi şart. Tanrı sana getirdiği kuralları çiğnememeni söylemiş, illa ki inek kesiceksin diye bir kural koyduğunu ben görmedim. Her sene aynı günlerde katledilen hayvanlara içimiz yanmıyor doğrudur, görmekten alışkın hale geldik artık. Ama bu alışkanlığı duyar kasmadan duygusuz bir şekilde dile getirince enayi damgası yediğimiz çoktur, çünkü alışkın bir durum olduğu için duygu geçirmesi olmuyor. Mesala kesmeyin şu köpekleri dediğimde duyar kasılır ama bunda olmuyor.
Çin’de kedi,köpek yeniyor. Bu kültür değişkenliği ve farklılığıdır. Hindistanda inek yenmiyor ama köpekte yenmiyor. Demek istediğim kendi ülkemizi diğer ülkelerle bir tutmak bize zarar başka bir şey değil. Cahiller din ile savunurken diğer kısım akıl ve bilimle cevap vermeye çalışıyor. Her din kitabında yazan olay sadece din kitabında olduğu için gerçekleştiğini sanmıyorum. Bazı insanlar’ın daha önce yaptığı eylemlerin yasalaşması gibi, şarap içilen dönem kitaba yasaklandığı yazması gibi. Sanırım adolf o dönem yahudi yaksa yahudi yakmak yasak olabilirdi.

13-15 yaşları arasındaki her Türk ergenin bir dönem böyle Hitler hayranlığı olur. Tipik değişik olma, farklı olma, marjinal olma, kendini kabul ettirme vb. güdülerden dolayıdır. Ergenlikten çıkınca "ne malmışım laan" diye düşünür :D

13-15 yaşları arasındaki her Türk ergenin bir dönem böyle Hitler hayranlığı olur. Tipik değişik olma, farklı olma, marjinal olma, kendini kabul ettirme vb. güdülerden dolayıdır. Ergenlikten çıkınca "ne malmışım laan" diye düşünür :D
Bu nece tespit üstad. İmzamı çakarım altıma. 13-17 de yapabiliriz o aralığı.

Mete Han, Bumin Kağan, İlteriş Kağan ve Alp Arslan'nın da bu listede kesin yeri vardır. Türk tarihi dışında Roma'yı da imparatorluk yapan Jül Sezar'ı da unutmamak lazım. :)
Jul Sezar,Mete Han, Selahaddin Eyyubi unutmuşum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı