ADSL'den VDSL'e geçebilir miyim?

mr karahanlı

Hectopat
Yer
Denizli/Pamukkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde altyapı sorgulayayım dedim. İlk taşındığımızda en fazla 13 Mbps veren altyapım şimdi 73 Mbps veriyor. Dedim sitede yanlışlık var herhalde. Yok her sitede 73 Mbps gösteriyor. Müşteri hizmetlerini aradım ben VDSL geçmek istiyorum internetten sorgulattığımda VDSL altyapım var dedim. Onlarda mümkün olabileceğini hafta içi ararsam beni VDSL'e geçirebileceklerini söylediler. Ama aklımda şüphe var. Hat değerlerim hakkında bir şüphe var. Hat değerlerimin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum yani desteklediği maksimum hızdan bahsediyorum. Bu hat değerleri VDSL geçtikten sonra değişir mi? VDSL modem aldıktan sonra değişir mi? VDSL geçmemde bir sıkıntı var mı? Hat değerlerimi atıyorum VDSL geçtiğimde ne kadar hız alabilirim yardımcı olur musunuz? çünkü VDSL geçtiğimde de 8 Mbps hız almak istemiyorum.

313.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani port değişikliği yaptığımda hat değerlerim değişebilir mi? Ayrıca saha dolabına bakmadım ama sokağa çıkıp gezip bakabilirim. Ya da sizin bildiğiniz başka nasıl bakılıyorsa bakabilirim.

Tabii port değişimi yapıldığında sizin hattınızı başka bir kabloya bahğlarlar hattınızın değerleri düzelir.
Saha dolabına uzaklığınız 150 mt ise ve fiber dolap var ise müşteri hizmetlerinin dediği hızı alabilirsiniz.
Saha dolabının fiber olup olmadığını en basit şekilde içinde elektrik saati varsa ve sesli çalışıyorsa fan sesi geliyorsa bu dolap fiber dolaptır ve beyaz renkte ise anlarsınız.

Bunu TT'yi arayıp mı yapacağım yoksa kendi ınternet sağlayıcımı arayarak mı yapacağım?

Genelde kendi sağlayıcınızla görüştüğünüzde çok olumlu olmuyor Türk Telekom ile görüşmeniz lazım ama onlarda bize geçerseniz diye şart koşuyor kısacası port açtırmak öyle kolay bir şey değil.

Genelde kendi sağlayıcınızla görüştüğünüzde çok olumlu olmuyor Türk Telekom ile görüşmeniz lazım ama onlarda bize geçerseniz diye şart koşuyor kısacası port açtırmak öyle kolay bir şey değil.
Bakalım hocam biz deneyelim de gerisi Allah Kerim.

Geri
Yukarı