ADSL'den VDSL'e geçebilir miyim?

mr karahanlı

Hectopat
Yer
Denizli/Pamukkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde altyapı sorgulayayım dedim. İlk taşındığımızda en fazla 13 Mbps veren altyapım şimdi 73 Mbps veriyor. Dedim sitede yanlışlık var herhalde. Yok her sitede 73 Mbps gösteriyor. Müşteri hizmetlerini aradım ben VDSL geçmek istiyorum internetten sorgulattığımda VDSL altyapım var dedim. Onlarda mümkün olabileceğini hafta içi ararsam beni VDSL'e geçirebileceklerini söylediler. Ama aklımda şüphe var. Hat değerlerim hakkında bir şüphe var. Hat değerlerimin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum yani desteklediği maksimum hızdan bahsediyorum. Bu hat değerleri VDSL geçtikten sonra değişir mi? VDSL modem aldıktan sonra değişir mi? VDSL geçmemde bir sıkıntı var mı? Hat değerlerimi atıyorum VDSL geçtiğimde ne kadar hız alabilirim yardımcı olur musunuz? çünkü VDSL geçtiğimde de 8 Mbps hız almak istemiyorum.

313.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde kendi sağlayıcınızla görüştüğünüzde çok olumlu olmuyor Türk Telekom ile görüşmeniz lazım ama onlarda bize geçerseniz diye şart koşuyor kısacası port açtırmak öyle kolay bir şey değil.

Türk Telekom diğer operatörlerin müşterilerinden gelen talepleri karşılamaz.
Arkadaşımız kendi ISS'sine baskı yapacak.

kendi ISS'im VDSL geçebilirsiniz ve 50 MBPS verebiliriz diyor. Yani bu durumda port açacakları anlamına gelmez mi ? Çünkü dolap yeni aktif hale gelmiş önceden desteklediği hız bu kadar değildi. 1 hafta önce aktif oldu galiba.

Geçenlerde altyapı sorgulayayım dedim. İlk taşındığımızda en fazla 13 Mbps veren altyapım şimdi 73 Mbps veriyor. Dedim sitede yanlışlık var herhalde. Yok her sitede 73 Mbps gösteriyor. Müşteri hizmetlerini aradım ben VDSL geçmek istiyorum internetten sorgulattığımda VDSL altyapım var dedim. Onlarda mümkün olabileceğini hafta içi ararsam beni VDSL'e geçirebileceklerini söylediler. Ama aklımda şüphe var. Hat değerlerim hakkında bir şüphe var. Hat değerlerimin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum yani desteklediği maksimum hızdan bahsediyorum. Bu hat değerleri VDSL geçtikten sonra değişir mi? VDSL modem aldıktan sonra değişir mi? VDSL geçmemde bir sıkıntı var mı? Hat değerlerimi atıyorum VDSL geçtiğimde ne kadar hız alabilirim yardımcı olur musunuz? Çünkü VDSL geçtiğimde de 8 Mbps hız almak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1048029

Bu hat durumuna nereden baktınız ben de merak ettim.

Kendi ISS'im VDSL geçebilirsiniz ve 50 Mbps verebiliriz diyor. Yani bu durumda port açacakları anlamına gelmez mi? Çünkü dolap yeni aktif hale gelmiş önceden desteklediği hız bu kadar değildi. 1 hafta önce aktif oldu galiba.

Port açma değil aslında senin hattı sadece ADSL'den alıp VDSL'ye bağlıyorlar.
Zaten senin portun var. Ama bunu senin ISS firman telekoma bilgi verecek onlar yapacak sen direk yaptıramazsın.

Detayları düşünerek kafanı yormana gerek yok, internet sağlayıcını ara ve talebini söyle.
Ardından geçiş işlemini başlatırlar.
Yok bende yormuyordum hafta içi geçerim diye düşünüyordum ama diğer forumda bir arkadaş VDSL geçsem de 8 MBPS alabileceğimi hat değerlerimin kötü olduğunu söyledi o yüzden.

Hocam anlık olarak hangi tür hat kullanıyorsanız modemdeki değerler ona göre şekil alır. Kendimden örnek vermem gerekirse VDSL altyapım varken ADSL kullanıyordum ve alabileceğim maksimum hız 24 Mbit olarak gözüküyordu. Hattımı VDSL'e geçirdikten sonra hat değerlerim VDSL üzerinden görüntülenmeye başladı ve alabileceğim maksimum hız 65 Mbit olarak gözükmeye başladı. Ekstra olarak TurkNet üzerinden de altyapı sorgulama yaparsanız güzel olur.

Hocam anlık olarak hangi tür hat kullanıyorsanız modemdeki değerler ona göre şekil alır. Kendimden örnek vermem gerekirse VDSL altyapım varken ADSL kullanıyordum ve alabileceğim maksimum hız 24 Mbit olarak gözüküyordu. Hattımı VDSL'e geçirdikten sonra hat değerlerim VDSL üzerinden görüntülenmeye başladı ve alabileceğim maksimum hız 65 Mbit olarak gözükmeye başladı. Ekstra olarak TurkNet üzerinden de altyapı sorgulama yaparsanız güzel olur.
Hocam Turknet üzerinden yapıyorum ama Port boş değil nedeniyle sorgulama yapmıyor arayıp sorgulamak lazım.

Geri
Yukarı