ADSL'den VDSL'e geçiş

ulanridvan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun zamandır Türk Telekom kullanıyorduk ve benim alabilecegim Max hız ADSL sanıyordum. Bazı altyapı sitelerine baktıgım da 50 Mbps'e kadar destekliyor yazdığını gördüm. İlk defa araştırdığım için nasıl yahu falan dedim. İnterneti bizim binadaki kutudan çekiyorduk hep ama şu an tüm portlar dolu olduğu için TurkNet'e bana kaç Mbps verebilirsin dedigimde port olmadıgı için hem bakamıyorum hem de internet bağlatamayız dedi. Ben de Türk Telekom'u aradım internet bağlatmak istiyorum. Şu an da boş port yok ama eğer olsaydı kaç Mbps verebilirsiniz dedim. 50 Mbps'ye kadar destekliyor dedi. 5 yıldır Türk Telekom kullanıyordum neden bana 50 Mbps vermediniz falan dedim. Tam konuşmayı hatırlamıyorum. Şu an Turkcell Superonline'ın 8Mbps paketini kullanıyorum. Ben şu an Turkcell'in aboneliğini iptal ettirsem port boşalırsa VDSL'i yani 50Mbps'yi alabilir miyim? Birine sorduğum da bizim binadaki kutu ADSL destekliyor VDSL değil dedi. Madem ADSL destekliyorsa nasıl 50Mbps verebiliyoruz dedi Türk Telekom? Bilen biri aydınlatabilir mi? Nasıl işliyor bu port olayları?

Aboneliğinizi bitirirseniz bir cayma bedeli ödeyeceksiniz ve diğer sağlayıcılara geçebileceksiniz. VDSL için gelip kurulumu yapıyorlar, dert etmeyin.

Merhaba. Uzun zamandır Türk Telekom kullanıyorduk ve benim alabilecegim Max hız ADSL sanıyordum. Bazı altyapı sitelerine baktıgım da 50 Mbps'e kadar destekliyor yazdığını gördüm. İlk defa araştırdığım için nasıl yahu falan dedim. İnterneti bizim binadaki kutudan çekiyorduk hep ama şu an tüm portlar dolu olduğu için TurkNet'e bana kaç Mbps verebilirsin dedigimde port olmadıgı için hem bakamıyorum hem de internet bağlatamayız dedi. Ben de Türk Telekom'u aradım internet bağlatmak istiyorum. Şu an da boş port yok ama eğer olsaydı kaç Mbps verebilirsiniz dedim. 50 Mbps'ye kadar destekliyor dedi. 5 yıldır Türk Telekom kullanıyordum neden bana 50 Mbps vermediniz falan dedim. Tam konuşmayı hatırlamıyorum. Şu an Turkcell Superonline'ın 8Mbps paketini kullanıyorum. Ben şu an Turkcell'in aboneliğini iptal ettirsem port boşalırsa VDSL'i yani 50Mbps'yi alabilir miyim? Birine sorduğum da bizim binadaki kutu ADSL destekliyor VDSL değil dedi. Madem ADSL destekliyorsa nasıl 50Mbps verebiliyoruz dedi Türk Telekom? Bilen biri aydınlatabilir mi? Nasıl işliyor bu port olayları?

Şu anda kullandığın internet Superonline dahi olsa sen Türk Telekom'dan hizmet alıyorsun.
ADSL ile VDSL arasında saha dolabından sonraki sistemde fark yok.
Ayrımı saha dolabınız fiber dolap ise VDSL alıyorsunuz.

Hiç iptal ettirmeden direk TT'ye geçin iptal ettirirseniz portunuzu başkasına verebilirler.

Burada sorduğun bütün soruları müşteri hizmetleriyle görüşürken onlara sorsaydın daha net bilgiler elde edebilirdin.
türktelekom müsteri hizmetlerine sorduğumda şuan turkcell kullanıyorsunuz. Eğer iptal edip türktelekomdan vdsle geçemeyebilirsiniz. Risk alırsınız falan dedi. Tam anlayamadım.

Risk alırsınız falan dedi. Tam anlayamadım.
Büyük bir ihtimal iptal ettirdiğinizde geçiş yapılana kadar boşa düşen port başkasına verilirse eliniz boş kalırsınız demek istemiş.
Siz aboneliği bitirdikten sonra port boşalıyor zaten.
O geçiş sürecinde eğer port bekleyen birisi varsa anında o boşalan port dolar ve arkadaş eli boş bir vaziyette kalır.

O geçiş sürecinde eğer port bekleyen birisi varsa anında o boşalan port dolar ve arkadaş eli boş bir vaziyette kalır.
Müşteri hizmetleri ile konuşup böyle bir durum var mı diye bilgi alması daha sağlıklı olur bu durumda o zaman.
Ama ADSL kullandığı için olmuyor. ADSL'den çıktığı için ADSL portundan çıkış oluyor. Portlar çok farklı.
Anladım, teşekkürler bilgi için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı