Advanced SystemCare zararları nelerdir?

Berat Bayhan

Hectopat
Bundan önceki konumda Advanced systemcare ile ilgili bir konu açmıştım ve herkes silmemi önermişti. Uzun zamandır kullanıyorum ve memnunum. Bir zararını da görmedim. Acaba zararları nelerdir ve silmeli miyim?

İçinde sıradan bir kullanıcı bir sürü gerekli gereksiz araç bulunduruyor, araçların da işinin doğru yaptığı şüpheli zaten. En basitinden kayıt defterinde yapacağı en küçük değişiklik sistemin kararlı çalışmasına engel ya da hiç çalışmamasına neden olabilir.

Silinmemesi gereken kayıt girdileri ve dosyaları silerek kalıcı hatalara ya da yavaşlamalara neden olabiliyor. Sürekli ön bellek dosyalarını sildiği için, uygulamalar geç açılıyor. Uyguluma aşırı fazla kaynak tüketiyor. Arka planda sürekli hizmet çalıştırmaya devam ediyor. Bu tarz firmalar taradıkları verileri, anonim olarak satışını yapıyorlar. Gizlilik ve güvenliğinizi tehlikeye atıyorlar.

Sistem bakımı için Windows'un sunduğu disk temizleme, birleştirme yeterlidir.
Ayrıca belirli aralıklarla Tarayıcıların geçmişlerini temizlemek yeterlidir.

Son düzenleme:
Silinmemesi gereken kayıt girdileri ve dosyaları silerek kalıcı hatalara ya da yavaşlamalara neden olabiliyor. Sürekli ön bellek dosyalarını sildiği için, uygulamalar geç açılıyor. Ayrıca arayüzü aşırı fazla kaynak tüketiyor. Arka planda sürekli hizmet çalıştırmaya devam ediyor. Buna ek olarka bu tarz firmalar taradıkları verileri, anonim olarak satışını yapıyorlar. Gizlilik ve güvenliğinizi tehlikeye atıyorlar.
O zaman siliyorum artık.Kime sorsam sizin gibi cevap veriyor.

Geri
Yukarı