Aerocool Airhawk Duo 600W İnceleme

Benim kasamda yarın elimde olacak inşallah :) Fan hızları ayarlanmıyor sanırım? Peki fan hızlarını istediğimiz gibi arttırıp - azaltmamız bir abarat ya da kablo sayesinde mümkün olur mu ?

Bağlantılar doğru, belki Gigabyte anakartlar ile alakalı olabilir.

hocam benim kasamda bugün elime ulaştı, bileşenleri takmadan güç kaynağını prize taksam fanları çalıştırabilir miyim 😄 öyle bir bakmak istiyordum ama yapamadım
Yakın zamanda sistem topladım ve sistemimde bu kasayı kullandım. Ben kasayı alırken içinde normal PSU var sanıyordum ama araştırma yapınca kasanın içinde bu PSU varmış. Kasanın içindeki gizleme bölmesi olduğundan ARGB ışıklarının farkına varmadım. Kasanın gizleme bölümü perçinlerle tutturulduğu için sökme işlemini perçinleri şarjlı vidalama ucuna metal uç takarak deldim ve söktüm şuan PSU'nun aydınlatması çok daha güzel görünüyor. Anakart üzerinden program ile kontrol edebiliyorum ve kasa gerçekten çok güzel oldu. Eğer alacaksanız tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 484012Eki Görüntüle 484011

hocam aynı kasadan sipariş verdim bugün elime geçti. Hiçbir bileşen takmadan sadece güç kaynağını prize bağlayıp fanları çalıştırmak ve bakmak istiyordum fakat yapamadım ek bir şey yapmam gerekiyormu?

Son düzenleme:
hocam benim kasamda bugün elime ulaştı, bileşenleri takmadan güç kaynağını prize taksam fanları çalıştırabilir miyim 😄 öyle bir bakmak istiyordum ama yapamadım

hocam aynı kasadan sipariş verdim bugün elime geçti. Hiçbir bileşen takmadan sadece güç kaynağını prize bağlayıp fanları çalıştırmak ve bakmak istiyordum fakat yapamadım ek bir şey yapmam gerekiyormu?
Bende yapamamıştım anakart takınca ancak açıldı vardır mutlaka bir yöntemi ama bilmiyorum nasıl yapılır.

:) Aranan kan bulundu. Videodaki arkadaş yanlış biliyor demek ki
1579700342194.png

Son düzenleme:
Dostum selam. Ben de bu kasayı almayı düşünüyorum, memnun musun? Benim odam biraz küçük ve sıcak olduğu için hava sirkülasyonu iyi bir kasa almak istiyorum. Hangi siteden aldın?
Diğer kasa alternatiflerim bunlar:
J23 Link: https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-versa-j23-tempered-glass-rgb-3x120mm-fanli-midt-siyah-gaming-kasa.html
V200 Link: https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-v200tg-3x120mm-rgb-fanli-midt-atx-gaming-kasa.html
Corsair Spec Delta Link: https://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-spec-delta-rgb-fanli-midt-atx-siyah-oyuncu-kasasi.html
Aerocool Airhawk

V200Tg den uzak durun hocam. Şuan kullandığım kasa hava akışı yok denecek kadar az. Bende AirHawk Duo sipariş verdim malum MB511 piyasada yok gelmesini bekliyorum.

Bende yapamamıştım anakart takınca ancak açıldı vardır mutlaka bir yöntemi ama bilmiyorum nasıl yapılır.

Eki Görüntüle 490182

Hocam mesela biz yapmak istesek bunun kablosunu veya abaratını alıp anakarta bağladıktan sonra hızları kontrol edemezmiyiz ?

Eki Görüntüle 490182

Hocam bilgilendirme için teşekkürler, videodaki arkadaş aslında haksız sayılmaz, PWM Kablosu ne işe yarıyor ki o zaman demek lazım Aerocool'a, kablonun bi' işlevi yok sanırım.
4 Pinli PWM kablosunda 1. ve 4. pinler dolu sadece bu da sensör ve toprak bağlantısı anlamına geliyor, belki fanlar desteklemiyordur :) ön fanlar 200MM olunca voltaj düşürünce muhtemelen yavaşlamak yerine dönmeyecek veya tutukluk yapacaktır.

Hocam size zahmet bilgisayarı kapattığınızda ön fanlara bakabilir misiniz biri diğerinden yaklaşık 3 saniye önce duruyor benim fan, sizde de durum aynı mı acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı