Aerocool Cylon 4 İlk İzlenim

Merhabalar. Arkadaşıma internetten araştırdığım sonuçlara göre Cooler Master Master Air MA410P yerine Aerocool Cylon 4 tercih ettik. Aralarında 100TL gibi bir fiyat farkı olmasına rağmen performansları eşit hatta Cylon 4 biraz daha iyi sessizlik açısından.

9600KF Stock, Aerocool Aero One Frost kasa ile 15 dakika AIDA 64 Stress testte 60 dereceyi geçmedi. Hem sessiz hem de görünüş (ARGB) bakımından çok iyi olması sebebiyle tercih edilir. Tek eksi yanı kurulumu. Kurulumu sanki ne kadar zorlaştırabiliriz diye düşünmüşler. Takmak 30 dakikamı aldı. Onun dışında fiyatına göre mükemmel diyebilirim. Verileri paylaşamıyorum çünkü şuan o PC'ye erişimim yok. Sadece alacaklara tavsiye etme konusunda kesinlikle tavsiye ederim. Verileri arkadaşımdan daha sonra isteyip burada paylaşabilirim.

2K orta grafiklerde bazı oyunlarda 75-80 arası çalışıyor sanırım ekran kartı fazla zorluyor işlemciyi, 1K ultrada 55-60 arası genelde, macunu değiştirmeye gerek görmedim değerler böyle olunca, ben memnunum fiyatına göre gayet başarılı. Şöylede bir şey var ben fazla ses olmasın diye düşük hızda ayarladım %25-%50 arası çalışıyor siz hızı arttırırsanız bu dereceleri bile görmezsiniz.
Soğutucu aldım ama amd plastiklerinden biri fabrika hatalı çıktı tek köşesi kırık montajda bi sıkıntı olurmu sence dostum? , Kutudan çıkan anakart arka plakasına giriyor plastik onda bi sıkıntı yok. Ayrıyetten soğutucunun yanında mx-4 2019 edition macun aldım.

2K orta grafiklerde bazı oyunlarda 75-80 arası çalışıyor sanırım ekran kartı fazla zorluyor işlemciyi, 1K ultrada 55-60 arası genelde, macunu değiştirmeye gerek görmedim değerler böyle olunca, ben memnunum fiyatına göre gayet başarılı. Şöylede bir şey var ben fazla ses olmasın diye düşük hızda ayarladım %25-%50 arası çalışıyor siz hızı arttırırsanız bu dereceleri bile görmezsiniz.
Hocam o hızlarda ses geliyor mu pek dışarıya?

Soğutucu aldım ama amd plastiklerinden biri fabrika hatalı çıktı tek köşesi kırık montajda bi sıkıntı olurmu sence dostum? , Kutudan çıkan anakart arka plakasına giriyor plastik onda bi sıkıntı yok. Ayrıyetten soğutucunun yanında mx-4 2019 edition macun aldım.

O plastikler herhangi bir bilgisayarcıdan 5-10 TL'ye temin edilebilir ama soğutma tam oturmazsa tabiki sıkıntılar çıkar. Köşesi, dişlisi kırık bir parçayla montaj yapmayın, mutlaka değişmenizi öneririm. AMD AM4 plastik braket derseniz anlarlar.

Aerocool ore kasama takabilir miyim? Bugün aldım ama sanırım ölçüleri tutmuyor daha montajı denemedim, denemeden iade edeyim eğer sığmaz ise teşekkürler.

Aerocool ore kasama takabilir miyim? Bugün aldım ama sanırım ölçüleri tutmuyor daha montajı denemedim, denemeden iade edeyim eğer sığmaz ise teşekkürler.

Eğer kasanız aşağıdaki linkteki modelse sığmayabilir. Cylon 4 160mm yüksekliğe sahip, sizin kasanız maksimum 155mm işlemci soğutucu destekliyor. Ölçülere bakmadan satın almak da iyiymiş hocam :)

Geri
Yukarı