Aerocool VX Plus 500W vs. Boost 500W 80 Plus

J.Shelby

Hectopat
Daha fazla  
Piyasada gördüğüm ve gözüme çarpan iki güç kaynağı arasında kaldım. Birisi 80+ sertifikalı, diğeri ise Aerocool marka değerli ürünler bunlar:

O fiyata daha iyisi var.
Bahsedilen PSU markası yurt dışında hiçbir şekilde kendine yer edinememiş. Marka hakkında bilgi bulmak bile çok zor. Türkiye'de ucuz diye alt seviyede alıcı buluyor. Ürünün detaylarını bulmak mümkün değil. Ayrıca kendi sitesinde bile ürünü bulduğumda korumalar kısmında sadece UVP, OVP korumaları gözüküyor. En dandik PSU'larda bile bulunan diğer korumaların adı geçmiyor ve bunun gibi çift +12V kanalı olan PSU'larda mutlaka olan OCP'nin de adı geçmiyor. Tavsiye etmem.

High Power gayet iyi ve kaliteli markadır.Hepsiburada.com sitesinde en çok satılan güç kaynakları sırasında.
Ben çok sistem`de High Power kullandım ve tavsiye etdim.Şimdiye kadar sorun yaşayan görmedim.
Sharkoon, Silverstone, High Power gibi markalar ucuz ama kaliteli markalar.Hep pahalı markaya güvenmeyin, gereksiz yüksek fiyata satıyorlar.

@Nazım Paşa

Bahsettiğiniz PSU'da:
* Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)

High Power Hakkında
Lian Li, Enermax, OCZ ve Thermaltake markaları için OEM güç kaynağı üretimi yapan Sirtec firmasının kendi markası olan High Power; 2009 yılında 80PLUS onaylı Gold sertifikasını almaya hak kazanan ilk 1000W, 1200W ve 1350W güç kaynağı modellerini duyurmuştur. Bunu takiben 2010 yılında ise 80PLUS Platinum sertifikasını almaya hak kazanan 1000W ve 1200W'lık modellerinin lansmanını yapan High Power ayrıca Astro, RockSolid, Direct12, Absolute, Performance ve Element serileri ile 500W'tan 1500W'a kadar kullanıcılara çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

teknobiyotik.com sitesinden alıntıdır.

Ben size neden Litepower tercih edilmesi gerektiğini açıklıyorum, sizse High Power iyidir gibi cümleler yazıoyrsunuz. Bu bir açıklama değil. Hepsiburada'da en çok satılanlarda olmasının nedeni de belirttiğim gibi Türkiye'de ucuz fiyata olan her şeyin kalite fark etmeksizin çok alıcı bulması. O PSU'nun da yurt dışında hiçbir yaygınlığı yok, kendisi hakkında bilgi bulmak bile çok zor. Bu tip firmalar genelde çok ucuz ve kalitesiz ürünleri Türkiye gibi bilgisayar konusunda bilginin daha az ve bilgisayar alırken ekonomik standartların daha düşü olduğu ülkelerde piyasaya çıkarıyor. High Power da aynı şey. Sirtec ise iyi bir PSU OEM'i değil. Üst seviye dışındaki ürünleri normalin çok çok altında ve tavsiye edilmiyor. Kaldı ki sırf çift +12V kanalı olması bile High Power'ı almamak için yeterli. Tek +12V kanallı bir alternatif varken niye o tercih edilsin ki? Kaldı ki hala OCP'den baahsedilmiyor. Dediğim gibi çift +12V kanallı PSU'larda hep olan ve mutlaka olması gereken bir koruma.
Ayrıca bir satış sitesinin kendi ürününü satmak için kötü bir şey yazmasını beklemek de saçma olur.

Yeni VS serisi (gri etiketli olanlar) eski seriden daha iyi. Bulunabiliyorsa Litepower yerine tercih edilmesi daha iyi olur. Masterwatt'dan emin değilim, araştıracağım.

Nedense high power markasına güvenesim gelmedi pek yurt dışında falzla alıcı bulamamış , bizim ülkemiz alıcılarının istatistiklerine göre hareket etmem. Piyasa araştırması yapıp indirimden faydalanarak litepower aldım ekran kartım beni şimdilik idare ediyor zaten rx 560 için biraz daha bekleyeceğim her şey için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı