Aerocool VX Plus 500W vs. Boost 500W 80 Plus

J.Shelby

Hectopat
Daha fazla  
Piyasada gördüğüm ve gözüme çarpan iki güç kaynağı arasında kaldım. Birisi 80+ sertifikalı, diğeri ise Aerocool marka değerli ürünler bunlar:

Son düzenleme:
Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Neden kalitesiz olduğunu açıklar mısınız?

Testlerini inceledim. V3 olanın testini bulamadım bile. V2 modelinin değerleri kötü. Bu yüzden tahminimce diye belirttim. Riske atmamak lazım, en azından V2 ile bir sonuca varabiliyorum.

Kalitesiz. Tahminimce Everest'in bir iki tık daha üstüdür. Çok daha ucuza Everest bulsam, bunun yerine Everest alırdım.

CoolerMaster, PSU konusunda rakiplerinden genellikle geride. Orta seviye modelleri iyi, üst seviye(?) modellerinin yerine alternatifler çok.
400 Watt ve 12v kanalından toplam 360 watt güç vermesi ve bunu everest ile karşılaştırmak 😁

400 Watt ve 12v kanalından toplam 360 watt güç vermesi ve bunu everest ile karşılaştırmak 😁

Aynen, PSU'nun kalitesini belirleyen tek şey 12v kanalından kaç watt güç verdiğidir zaten. Siz de haklısınız.

Üstte yazdıklarımı bile okumamışsınız. Ben de laf anlatıyorum işte...

Aynen, PSU'nun kalitesini belirleyen tek şey 12v kanalından kaç watt güç verdiğidir zaten. Siz de haklısınız.

Üstte yazdıklarımı bile okumamışsınız. Ben de laf anlatıyorum işte...
Teknik bir bilgi yazmamışsınız ki konu hakkında merakımız giderilmiş olsun. Önümüze Psu'nun içerisinde kullanılan malzeme kalitesinden tutunda verimliliğine kadar bir bilgi paylaşırsınız ve haklı çıkar iseniz sizi takdir etmesinide biliriz. İşin teknik kısmından bu kadar takıntılı olmayın kimse aldığı ürünleri öyle uzun yıllar kullanmıyor ve bir çok üründe 1-2 senede bozulmuyor. Kafanıza yatan bir ürünü alın geçin.

High Power giriş ve bazı orta seviye PSU'larında Japon kapasitör kullanmıyor. Sanırım eksi olarak tek bu sayılabilir. Genelde koruma ve verimlilik sertifikaları tam oluyor. Aralarında seçim yapmak gerekirse Aerocool'u alıp kullanabilirsiniz. Maksimum bütçeniz nedir? 200 TL seviyelerindeyse alınabilecek en mantıklısı Aerocool.

Teknik bir bilgi yazmamışsınız ki konu hakkında merakımız giderilmiş olsun. Önümüze Psu'nun içerisinde kullanılan malzeme kalitesinden tutunda verimliliğine kadar bir bilgi paylaşırsınız ve haklı çıkar iseniz sizi takdir etmesinide biliriz. İşin teknik kısmından bu kadar takıntılı olmayın kimse aldığı ürünleri öyle uzun yıllar kullanmıyor ve bir çok üründe 1-2 senede bozulmuyor. Kafanıza yatan bir ürünü alın geçin.

Bu mantıkla Everest almamızda bir sakınca yok mu o zaman?

Arkadaşlar burası bir platform. "Kafanıza yatan bir ürünü alın geçin." mantığı uygulanacaksa konu açılmasının bir mantığı yok. Bir şeyler öğretmeye, öğrenmeye çalışıyoruz. Teknik kısmına takıntılı olmayacaksak, hiçbir anlamı kalmıyor burayı kullanmanın. V3 modelinin testlerini hala arıyorum. Bulursam paylaşacağım.

Bu mantıkla Everest almamızda bir sakınca yok mu o zaman?

Arkadaşlar burası bir platform. "Kafanıza yatan bir ürünü alın geçin." mantığı uygulanacaksa konu açılmasının bir mantığı yok. Bir şeyler öğretmeye, öğrenmeye çalışıyoruz. Teknik kısmına takıntılı olmayacaksak, hiçbir anlamı kalmıyor burayı kullanmanın. V3 modelinin testlerini hala arıyorum. Bulursam paylaşacağım.
Dostum emin ol hayat herşeyi detayına kadar inleyecek kadar uzun değil. Şurda seninle ciddi watt çıkışı gerektiren bir psuyu incelemiyoruz. Şuanda hali hazırda bir dünya psu markası ve modelleri var bahsettiğimiz cooler master yani adını duyurmuş bir marka ve kendi sitesinde 12 volt kısmında 360 watt çıkış desteklediğini verimlilğinin ise %75 olduğu bilgisi verilmiş. Geriye içindeki malzeme kalitesi ve fan kalmış bu durumda cooler master'in bir çok markaya göre dandik iş yapmayacağı belli buna göre çok detayına inmeden alınabilir bir psu. Sana detaylara girme demiyorum ancak uzatılmaya değer bur konu değil bu.

Dostum emin ol hayat herşeyi detayına kadar inleyecek kadar uzun değil. Şurda seninle ciddi watt çıkışı gerektiren bir psuyu incelemiyoruz. Şuanda hali hazırda bir dünya psu markası ve modelleri var bahsettiğimiz cooler master yani adını duyurmuş bir marka ve kendi sitesinde 12 volt kısmında 360 watt çıkış desteklediğini verimlilğinin ise %75 olduğu bilgisi verilmiş. Geriye içindeki malzeme kalitesi ve fan kalmış bu durumda cooler master'in bir çok markaya göre dandik iş yapmayacağı belli buna göre çok detayına inmeden alınabilir bir psu. Sana detaylara girme demiyorum ancak uzatılmaya değer bur konu değil bu.

O sizin bakış açınız. Katılmasam da saygı duyarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı