AFMF ile Cyberpunk 2077 - Şaşırtıcı sonuçlar!

Veriler yanıltıcı, daha doğrusu AMFM'nin uygulanma şekli verilerin yanlış yorumlanmasına neden oluyor. AMFM, oyun içinde değil sürücü içinde çalışıyor. Oyun önce işliyor, sonra sürücü üzerinde interpolation uygulanıp ekrana aktarılıyor. Sürücüde gösterilen FPS, interpolation + gerçek karelerin toplamı. 1% değerleri gerçek kareler için. Yani %1 değerlerinde sorun yok.

300 FPS alan biri için 1% Low 100 oluyorsa burada bir sıkıntı var. MSI Afterburner görmüyor çünkü, oyun kodları ile entegre değil.
AFMF gelecekte düzelir umarım şuan pek işe yaradığını söylenemez. FSR 3 de öyle.

FPS kilitlemek bile işe yaramıyor.

300 FPS alan biri için 1% Low 100 oluyorsa burada bir sıkıntı var. MSI Afterburner görmüyor çünkü, oyun kodları ile entegre değil. AFMF gelecekte düzelir umarım şuan pek işe yaradığını söylenemez. FSR 3 de öyle.
Sorun yok, "gerçek" 300 FPS almıyorsun çünkü. Oyundan gelen karelerin aralarına interpolation ile üretilmiş kareler konuyor. %1 değeri aralara konulan kareleri hesaba katmıyor çünkü onları görüntü işlendikten sonra sürücü koyuyor. Bakman gereken gerçek FPS değeri ve onla kıyaslaman lazım.

Diyelim 165Hz monitörünüz var ve AFMF kapalı 120 FPS alıyorsunuz.
AFMF açınca 240 FPS oluyor ama hiçbir etkisi veya o FPS hissi yok. Çalışmıyor yani.

Sorun yok, "gerçek" 300 FPS almıyorsun çünkü. Oyundan gelen karelerin aralarına interpolation ile üretilmiş kareler konuyor. %1 değeri aralara konulan kareleri hesaba katmıyor çünkü onları görüntü işlendikten sonra sürücü koyuyor. Bakman gereken gerçek FPS değeri ve onla kıyaslaman lazım.

Nasıl FG açınca o FPS hissini alıyorsak, bunun aynı şekilde olması lazım sayıdan ibaret olmaması lazım. 2 kat fps alıyorsak o hissi almak zorundayız.

Diyelim 165Hz monitörünüz var ve AFMF kapalı 120 FPS alıyorsunuz.
AFMF açınca 240 FPS oluyor ama hiçbir etkisi veya o FPS hissi yok. Çalışmıyor yani.
Monitörün 240 FPS gösteremezken sen nasıl 240 FPS'i görebilesin ki? Direkt burada başlıyor yanlış. 240 Hz bir monitörle test etmen gerekirdi bu argümanı sunmak için. 60 FPS oyunu 120 Hz monitör ile açıp yükseltsen farkı hissedersin.

Monitörün 240 FPS gösteremezken sen neden 240 FPS'i görebilesin ki? Direkt burada başlıyor yanlış. 240 Hz bir monitörle test etmen gerekirdi bu argümanı sunmak için.

Ben 165 Hz monitör kullanıyorum ve 100 FPS aldığım bir oyun AFMF açıkken 200 FPS oluyor. Ama 200 FPS alırken hiçbir akıcılık yok aynı yine 100 FPS gibi. 1% Low bile yerinde sayıyor.

Zaten 165fps üstü aldığım oyun zaten akıcı olacak. AFMF açsam ne aynı akıcılığı göreceğim.

Ben 165 Hz monitör kullanıyorum ve 100 FPS aldığım bir oyun AFMF açıkken 200 FPS oluyor. Ama 200 FPS alırken hiçbir akıcılık yok aynı yine 100 FPS gibi. 1% Low bile yerinde sayıyor.

Zaten 165fps üstü aldığım oyun zaten akıcı olacak. AFMF açsam ne aynı akıcılığı göreceğim.
AMFM'yi açında 100 FPS aldığın oyunda 1% değeri de mi düşüyor? Atıyorum 100 FPS alıyorsun %1 değerin de 80 olsun, AMFM açıp 200 FPS olunca %1 değerin 50 falan mı oluyor?

Geri
Yukarı