Ağladığınız oyunları anlatın

519SXD8BCGL._AC_SY445_.jpg

Evet ağladım. Ama öfke krizleri yüzünden.Hayalet kral ve örümcek ömrümün yarısını aldı.Oyunu bitiremeden bilgisayar çöküp gitmişti zaten.

2-3 sonu var ama hepsi üzüyor. Ya Ava'yı ve Sarah'ı öldürüyoruz ve ölümsüzlüğün bulunmasını engelliyoruz. Başka bir seçenek ise Tom'u kapattırıp ölümsüzlüğe izin veriyoruz. İkisi de çok üzücü bence.
2 sonu var. Chloe'yi veya tüm kasabayı öldürüyoruz. Ben Chloe'yi öldürdüm çünkü doğanın kanunlarını unutmamak gerek.
Ben Turing Test'e dayanamadım. Yaklaşık 4 saate kadar oynadım ama o kadar bunalttı ki puzzle'lar. Sonunu izleyeceğim sanırım sadece.

YouTube'tan izleyebilirsiniz. Ben yardım aldım takıldığım yerlerde.
Evet bende Youtube'dan baktım. Hem inanılmaz zor puzzlelar var. Youtube'dan bakmak bile artık sıkmaya başladı. Zaten değişik bir hikaye anlatım tarzı seçmişler. Oynaması değil izlemesi eğleceli bir oyun bence. Yine de sonunu izlemeden geçmeyeceğim bir oyun kendileri.

Aerith’in ölümünde hüngür hüngür ağlamıştım. Holy’nin seke seke düşmesi, Cloud’un sözleri, boss savaşında Aerith’in müziğinin çalmaya devam etmesi ve diğerlerinin tepkisi mahvetmişti beni.

Karantina görevinde kendi adamlarımın tek tek kafasına sıkmak çok acı gelmişti bana. Özellikle en sonda "We live and die by your order, boss." dediklerinde iyice yıkılmıştım. Bu sahneyi çok sevmemin bir başka nedeni de sadece video oyunlarında yapılabilecek olması. Çünkü bu sahneyi bir filmde izleseniz mesela o kadar acı gelmez ama burada tetiği çeken siz yani oyuncu olduğundan dolayı çok daha acı oluyor.

Just Cause 3'te Dimah'ın kendini feda etmesi. 2 kez bitirişim de de gözümden yaş gelmişti.
Bende oynadım evet o sahnede Dimah'ın kendini feda etmesi çok acıklıydı.

Fakat bir mantık hatası var bence. Kanca ile oyundaki nereden baksan tüm her şeye hükmediyoruz her şeyim üstesinden geliyoruz gücümüz yetiyor. Arabaları, dev uçakları vb. kanca yardımıyla kaldırıyoruz, ediyoruz kısaca yaptığımız her şey absürt olmasına rağmen bir insanı kurtaramamak çok saçmaydı. :)

Bende oynadım evet o sahnede Dimah'ın kendini feda etmesi çok acıklıydı.

Fakat bir mantık hatası var bence. Kanca ile oyundaki nereden baksan tüm her şeye hükmediyoruz her şeyim üstesinden geliyoruz gücümüz yetiyor. Arabaları, dev uçakları vb. kanca yardımıyla kaldırıyoruz, ediyoruz kısaca yaptığımız her şey absürt olmasına rağmen bir insanı kurtaramamak çok saçmaydı. :)
Bina yoğun saldırı altındaydı, çünkü binada Dimah vardı, Dimah bilindiği üzere Asilerin sivri zekası, Dimah ölünce her şeyin biteceğini sanan tüm Di Ravello'nun askerleri Dimah'ın bulunduğu binaya saldırdı, Rico Dimah'tan binada çıkmasını istedi, ama Dimah Rico'nun ölmemesi ve Di Ravello'nun yenilmesi için kendini feda etti. Zaten ardından direkt Di Ravello'yu öldürüyoruz, ama son bölümde bir tutarsızlık var, son bölümdeki yanardağ aktifti, ben oyunu çok sevdiğim için 1-2 hafta falan açık dünyasında hep gezindim, ama o yanardağ hiç patlamadı 🤔.

Geri
Yukarı