Ağlamamı kontrol edemiyorum

Daha fazla  
Nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Şöyle anlatayım; küçükken roleplay oyunlarında hata yaptığınız zaman jail vs yersiniz ya, ben de jail yemeden önce kendimi savunurken nedense ağlıyordum garip bir şekilde. Büyüdüm hala aynı şey. Okulda müdürün yanına gidiyorum herhangi bir olaydan içimde bir korku yok ama yine de kendimi savunurken ağlıyorum. Nasıl çözebilirim? Ya da nedeni nedir?

Sorun psikolojikte olabilir, nörolojikte. Yani sinir sistemlerindeki bir hasardan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için yapacağınız en sağlıklı çözüm doktora görünmek.

Büyük ihtimal psikolojik, norolojik olayı hakkında açıklama yapabilir misin rica etsem? Birkaç hafta önce tomografiye göründüm ancak bununla alakalı mı? Ve psikolojikse nasıl çözebilirim?

Nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Şöyle anlatayım; küçükken roleplay oyunlarında hata yaptığınız zaman jail vs yersiniz ya, ben de jail yemeden önce kendimi savunurken nedense ağlıyordum garip bir şekilde. Büyüdüm hala aynı şey. Okulda müdürün yanına gidiyorum herhangi bir olaydan içimde bir korku yok ama yine de kendimi savunurken ağlıyorum. Nasıl çözebilirim? Ya da nedeni nedir?
Sanıyorum ki çocukken ve bebekken bir çok sorununu ağlayarak çözdüğün vücudun bunu refleks olarak yapıyor. Örnek olarak sana alınmayan bir çikolata için ağlarsan ve ebeveynin sana ağladığın için çikolata almaya devam ettiyse bunu yapmak sana doğru gelmiş olabilir.

Cok duygusaliz, bende de ayni.

Büyük ihtimal psikolojik, norolojik olayı hakkında açıklama yapabilir misin rica etsem? Birkaç hafta önce tomografiye göründüm ancak bununla alakalı mı? Ve psikolojikse nasıl çözebilirim?

Nörolojik sinir sistemleriyle alakalı, eğer bu ağlama olayın sadece seni strese sokacak şeylerde değilde, komik bir olay da bile ağlama hissiyatı varsa veya gerçekleşiyorsa böyle bir durumun söz konusu olabilir. Fakat verdiğin örneklere bakarsak sadece baskı veya stres altındayken bunu yaşıyorsun, bu da daha çok psikolojik olduğunu gösteriyor. Tabi ki kesin kanıyı her zaman uzman bir doktor verir.

Sanıyorum ki çocukken ve bebekken birçok sorununu ağlayarak çözdüğün vücudun bunu refleks olarak yapıyor. Örnek olarak sana alınmayan bir çikolata için ağlarsan ve ebeveynin sana ağladığın için çikolata almaya devam ettiyse bunu yapmak sana doğru gelmiş olabilir.

Olabilir, ancak hiç ebeveynlerim küçüklüğümde yaptığım şeyleri anlatırken hiç anlatmadı.
Öyle bile olsa nasıl çözebilirim bu durumu? Hiç hoş değil. Ortamlarda küçük düşmeme ve kendimi anlatamama sebep oluyor.

Olabilir, ancak hiç ebeveynlerim küçüklüğümde yaptığım şeyleri anlatırken hiç anlatmadı.
Öyle bile olsa nasıl çözebilirim bu durumu? Hiç hoş değil. Ortamlarda küçük düşmeme ve kendimi anlatamama sebep oluyor.
Hocam ebeveynler bu davranışları sergilerken nasıl etki bırakacağını bilmiyorlar ne yazık ki. Ayrıca benimki bir var sayım sadece, belki başka bir sorununuz var. Benim tavsiyem bir psikolog ile görüşebiliyorsanız görüşün. Eğer görüşemezseniz ilacınızı kendiniz bulacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı