Agnostisizmi okulda nasıl anlatabilirim?

Sözlük halini ve inandığım bazı argümanları anlatıyorum fakat hala mantıksız olduğunu düşünüyorlar. (söyledikleri kanıtlar gerçekten mantıksız.)
Ben de daha mantıklı bir şekilde ve felsefi, bilimsel terimlerle pek ilgili olmayan kişilere nasıl anlatırım merak ediyorum.
İmam hatip okulunda okuduğum için agnostik olmamı ayrı bir şekilde görüyorlar, o yüzden insanların beni anlamasını istiyorum.

Dostum sen ateis değil miydin ya?

Herkesin fikri kendine göre sen onlara anlatma bence çünkü imam hatip çok vasat bir yer görevinden çıkmış herkes normal okullar bile çok anlamsız ben olsam kendime saklardım isteyene anlatırdım kötüleyeni de bende kötülerdim.

Bazı Hristiyan arkadaşlarım bana farklı gözüyle bakılıyorlar müslüman biri olarak bu gayet normal bence ve neden inançları kırmak istiyorsun anlamış değilim.
Bu inançlarını kırarak beni normal biri olarak görmelerini istiyorum.
Ayrıca bunun hocalara gitmesini de istemiyorum.

Hocalara gitmemesi imkansız ve kusura bakma ama hayal dışında bir şey değil fikirlerini değiştirmen yahudi Hristiyan'ı kötüler o Müslüman'ı o deisti o agnostiği bu normal bir şey herkes aynı olsa yaşamanın ne anlamı kalırdı irademizin ne anlamı kalırdı ki?

Hocalara gitmemesi imkansız ve kusura bakma ama hayal dışında bir şey değil fikirlerini değiştirmen yahudi Hristiyan'ı kötüler o Müslüman'ı o deisti o agnostiği bu normal bir şey herkes aynı olsa yaşamanın ne anlamı kalırdı irademizin ne anlamı kalırdı ki?
Haklısınız hocam fakat bir yerde yanılıyorsunuz.
Hocalar öğrenirse hem okuldaki yerimi kaybeder hem de aileme gider. (Ailem İslam dinine çok önem veriyor.)

Hocam bende o zaman müslüman olarak Hristiyan arkadaşlarım müslüman yapıyım olmaz böyle ben olsaydım çok kafaya takmazdım.
Merak etme Hristiyan tanıdığım ve arkadaşlarım farklı gözle bakarken bana çok ciddiye almıyorum.

Geri
Yukarı