Ahmet Sonuç Evliliğine Gelen Yorumlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısınız arkadaşlar. Kendime yakıştıramadığım bir yorum oldu. Az önce de Ahmet'e mesaj atıp özür diledim. Onu da paylaşmak istiyorum.

Abi selam. Geçtiğimiz günlerde yaptığım, kendime de yakıştıramadığım yorumdan dolayı özür dilemek için rahatsız ediyorum. Olayın yaşandığı akşam bizim platformda özür diledim lakin bizzat senden ve eşinden de tekrar özür dilerim. İzlemediğim bir yayın hakkında, sadece yapılan yorumlar üzerinden bir çıkarımda bulunarak yorum yapmam yanlıştı. Bu yanlışı düzeltmek için yapabileceğim başka bir şey varsa da yapmak isterim. Teşekkürler.

Linç; iyi ya da kötü, bunu kimse için istemem. Katılım tarihim 2013 yazıyor kaldı ki Recep Baltaş'ı ve bu platformu çok öncesinden takip ediyorum. Yayında da öncelikle kötü bir şey söylenmedi.

Konu açıldığında Ahmet: "Evet maalesef o kişi Recep Baltaş'mış." dediğinde kaldı ki kendisi de gerçekten şaşırmış.

Chat kısmında yazılanlar: "Ne ?" , "O değildir abi" , "Onun profili değildir fotoğrafı farklı olabilir" , "Cidden mi?" , "Kesinlikle emin misin?" , " O değildir emin misin o öyle biri değil" ve çok daha fazlası vardı.

Ben de bir o kadar şaşırdım ve üzüldüm. Konu zaten sevdiğimiz, neşesiyle davranışlarıyla(en azından ekran karşısında) örnek alındığı için üzücü oldu. Yoksa burada ki amacın linç olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar da benim gibi şaşkınlığını gizleyemedi.
--------------------------------------------------------------
RP konusuna açıklık getirecek olursam eğer; Ahmet'in yayınları da çoğunlukla RP üzerine, ve bu RP ler üzerinden çok fazla şeye dikkat çekip farkındalık sağlayabiliyor. Ki bunları anlamak için de çok yüksek bir akla sahip olmanıza gerek yok.

Eğer; çok küçük yaşta olan çocuklar için kötü olduğu düşünülecekse bu konuda aileler devreye girmeli. Beni izlemesinler diye kendisi de ebeveynlere belirtiyor. Zaten yayınları gece 22:00'dan sabaha kadar sürüyor. Ben çocuk yaşlarda saat 21.00 denildiğinde uyuyordum. Gecenin 02:00 civarında çocuk uyanıksa burada aileye hesap sorulmalı. (12 yaş konusu da RP)

Ki bu sadece bu yayın veya yayıncı için geçerli değil.

Tek kötü tarafı YouTube tarafına atılan videolar. Çok saçma yerler kesit alınıp yanlış anlamlar çıkabiliyor. Kaldı ki çocuk değil, yetişkin insanlar bile bunlara inanabiliyor günümüzde. Maalesef!

Konulara biraz hakim olduğumu düşünerek yorum yapmak istedim. Konu gereği Jahrein veya Recep Baltaş'tan tut gündelik hayatımdan kalan zamanlar da bilim, teknoloji, oyun, müzik, satrançta yayın açan Hikaru'ya kadar takip ediyorum.

Ahmet'te bu son zamanlarda epey her şeyden linç edilir oldu sanırım. Bu yüzden özellikle uzun ve açıklayıcı yazmak istedim. Kimse linç edilmesin. Bundan sonrası ikiniz arasında. İnternetin faydalı bilgilerini kendime edinmeyi seven sıradan bir takipçi olarak yazıyorum sadece.

O zaman biz de her şeyi aşağılayalım. Sonra "özür dilerim, bilmediğim konu hakkında yorum yapmışım" diyelim. Böylesi daha güzel herhalde.

İkiniz de çok sevdiğim insanlarsınız. Özellikle Jahrein'i 4 yıldır tanıyorum ve chat'inde sürekli ben de varım. Melek gibi insandır kendisi.

Sanırım @Recep Baltaş ya tam konuyu anlamadan ya da Jahrein'i tanımadan yazmış o yorumu. Çünkü toplumdaki çok fazla tuhaf tiplerle alakalı yayınlarında RP yapan bir yayıncıdır. Democracy oynarken yol yapan siyasetçi RP'si de yaptığı oldu sonuçta. E ne yapacağız, siyasi suç davası mı açılsın adama:) E tabii Facebook platformunda sanırım tam olarak açıklanmadan yapılan bir paylaşıma gelen yorumları takiben yanlış anlayarak yorum yapmış bence.

Hatayı kabul edip özür dilemesini bilmek de büyüklüktür neticede. Bence @Recep Baltaş suçludan ziyade hatalı bu konuda. Tabii ki özrü kabul etmek Jahrein'in insiyatifinde orası ayrı. Eşinin de insiyatifinde tabii.

Ya arkadaşlar Ahmet'in yaptığı hiç saygısızlık yokmuş gibi Recep'in yaptığı bir 'omurga' lakabı bu kadar mı rahatsız etti acaba?
Eşi sonuçta. Kızmakta haklı bence. Dediğim gibi tam konuyu anlamadan bence olmuş o yorum. Ben Jahrein herkese saygılı bir yayıncı demiyorum yanlış anlama sakın ama insanın eşi söz konusu olunca işin rengi değişir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı