Ahri Main ile LoL'e başlanır mı?

Ahri çok esnek bir karakterdir. Soloq'da da oynanıyor, Flex'te de oynanıyor, turnuvalarda da oynanıyor. Ahri zor bir karakter değil, aksine çok basit bir karakter. Ancak Ahri'nin oyun stili zordur. Sürekli koridoru pushlayıp roama çıkman gerekiyor. Çünkü late Game'de etkili bir karakter değil. Ama early ve mid gücünü etkili kullanırsan rahatlıkla taşıyabilen bir karakterdir.

Hocam koridora rushlamak falan tek kelime anlamadım. Hocam benim kast ettiğim Full bu karakterle oynami am sadece görünüşü hoşuma gitti bununla başlarsam rahat öğrenir miyim?

Hocam koridora rushlamak falan tek kelime anlamadım. Hocam benim kast ettiğim Full bu karakterle oynami am sadece görünüşü hoşuma gitti bununla başlarsam rahat öğrenir miyim?
Hayır. Ahri başlangıç için zor bir karakterdir.

Lol karakterler arası dengenin çok mükemmel şekilde ayarlandığı(Güncellemeler boost ve nerfler) mükemmel bir taktiksel oyundur bence. O yüzden oyunu hiçbir zaman tam olarak %100 öğrendim diyemez bence kimse. Öte yandan başlangıç açısından Ahri gibi çevik, narin ve kolay ölebilen (Yeni başlayan bir oyuncu için söylüyorum bunu) karakterler yerine Garen, Gnar, Malphite, Trundle ve Tryndamere gibi daha ağır ve tank karakterleri oynamanız bence daha faydalı olacaktır. Ahri gibi karakterleri oynayabilmek için hem karşı rakip herolarına hakim olmanız hem de elinizdeki karaktere hakim olmanız gerekir ki ona göre aksiyon alabilesiniz. Aksi halde Ahri ile ölüp ölüp dirilirsiniz. Oyun mekaniklerine ve karakterlerne aşina olmaya başladıkça ki bu çok uzun bir süre deneyim gerektirir o zaman istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.​

Ahri oynaması basit bir karakter başlanır bence. Oyunun temel mekaniklerini anlayana kadar gayet kolay alınıp deneyim kazanılabilir.

Geri
Yukarı