LoL'e başlanır mı?

Öncelikle selam, başlıkta da dediğim gibi sizce LoL'e başlamalı mıyım? Normalde oyunu sevmezdim hiç oynamama rağmen. Fakat videolarını izleyince bir oynama isteği geldi. Sizce başlamalı mıyım?

Ondansa git bol bol çimene dokun çünkü LoL'a başladıktan sonra bir daha çimen yüzü görmeyebilirsin.(başlama)

Başla diyecek birini bulamazsın...

Yerine düzgün bir oyun bulursam anında sistemden sileceğim. Bu oyunun en iyi tarafı P2W ve hile olmaması idi. Şu sıralar çok hile var. Meta çok dengesiz.

Dota 2

LoL'e başlanmaz. Sebebi de kitlesi aşırı kötü, gerçi sistem gereksinimi düşük olan Online rekabetçi oyunların hepsinin kitlesi neredeyse kötü. Bir de LoL'e başlayınca bırakamazsın, sürekli oynamak istersin. Bu sebepten dolayı farklı oyunlara yönelmeni tavsiye ediyorum. Eğer oyun önerisi istiyorsan da "Oyun Tavsiyeleri" kategorisinde konusunu açabilirsin, yardımcı olmak isteriz.

Yalnız oynamamalısın. İster West ister TR sunucusu fark etmiyor. Yanında bir arkadaşın olmadan eğlenemezsin LoL'de.

Ondansa git bol bol çimene dokun çünkü LoL'a başladıktan sonra bir daha çimen yüzü görmeyebilirsin.(başlama)

Dota 2
Dota 2 çok karışık ve kavraması zor bir oyun. Hiç beceremedim.

Toxicleri susturup oynayabilirsiniz. İlk başlarda çok sarar ama sonradan gitgide aldığınız zevk azalır. Tavsiyem yanınıza 2-3 arkadaşınızı alıp öyle başlamanız. Tek başınıza başlamayın.

Aynı oyunu oynamıyoruz herhalde😑
Her oyun küfür, toxiclik ile geçmiyor. Ayrıca bu durum sadece LoL' e özgü değil, bütün rekabetçi online oyunlarda olan bir durum.

Mesela Dota 2 önerenler olmuş ama kesinlikle daha toxic bir kitleye sahip. Her rekabetçi oyunda var bu kitleler.

Sorunun cevabına gelirsek, sana öğretebilecek bir arkadaşın varsa başla. Çünkü oyun uzun bir süredir yeni oyuncu dostu değil. Yine rekabetçi oyunların genelinde Smurf sorunu var.
30. Seviyeye geçip rekabetçi eşleşmeye başlayıp yerleştirme maçlarını tamamladıktan sonra kendi seviyendeki oyuncularla eşleşeceksin. Toxic davranışlarla bulunanları doğru bir şekilde raporlarsan ceza aldıklarına dair bildirim geliyor. Küçük mutluluklar diyebiliriz 😁

Öncelikle selam, başlıkta da dediğim gibi sizce LoL'e başlamalı mıyım? Normalde oyunu sevmezdim hiç oynamama rağmen. Fakat videolarını izleyince bir oynama isteği geldi. Sizce başlamalı mıyım?

Sadece oyunun toxic kitlesi değil oyunun kendisi de tilt ediyor. Düzgün bir eşleştirme sistemi yok, dengelemeler sağlıklı değil, geriye düştüğün zaman zevk vermez ve toparlaması zor olur, çok zamanını alır ve eğlenmek için çok tecrübeli olman lazım.

Geri
Yukarı