Ahşap Kasada Ne tür ahşap kullanmalıyım?

unchain my heart

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sizlere bir dizi sorum olacak:

Yazın kendime bir pc toplamak istiyorum ve bu doğrultuda tüm bileşenleri kararlaştırdım.

(a10 7850- a88xg45-corsair 8 gb vegeance 1600mhz - mod x stream pro 80plus modüler 600w), bir tanesi hariç, kasa.

Gidip dışarıdan fabrikasyon ürünü ve herkesin alabileceği bir kasa almaktan ziyade dünya üzerinde sadece benim sahip olabileceğim, soğuk bir materyal olarak gördüğüm metalden değil, el yapımı ve ahşaptan olmasını istiyorum.

Kendimce yaptığım çizimler ve fikirlerim var, mesela kablo saklama yerleri, içeriye kolay erişim sağlayan ve tek bir düğmeyle açılan yan paneller, toz filtre yerleri vs.

Ve sorularım:
Ahşap, sistemin çalışma stabilitesini hangi yönde ve ne kadar etkiler?
Ne tür ahşap kullanmalıyım?
Sıradan marangozlar bu kadar detay gerektiren bir işi yapabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahşap kasa bana biraz ''saçma'' geldi ayrıca sıradan marangozlar dikdörtgen şeklinde yapar o kadar detayı becerebileceklerini sanmıyorum.

Kardeş konuya öyle bir girmişsin ki seni benim gibi anlıyor sandım. Kendin yapmayacaksan, anlamıyorsan sakın yapa. Başkasına hiç yaptırma. Bizim buradaki marangoz daha 2x2x120 cita kesemiyor.

Ahşap kasa sistemini sıcak tutar ve buda en büyük dezavantajıdır ama fan yerlerini iyi ayarlayabilirsen ve ahşabın içini soğuk tutacak bir şey ile kaplarsan olabilir gibi geliyor.

Kardeş konuya öyle bir girmişsin ki seni benim gibi anlıyor sandım. Kendin yapmayacaksan, anlamıyorsan sakın yapa. Başkasına hiç yaptırma. Bizim buradaki marangoz daha 2x2x120 cita kesemiyor.
Beresi yapar peki bu kadar karmaşık bir yapıyı?
Fırsatım olunca yüklerim eskizlerimi ama şunu bil, çok farklı, çok komplike ve fonksyonel!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı