AIDA64 Stability Test Rehberi

Merhabalar öncelikle benim bir sorum olacaktı CS:GO gibi oyunlar oynarken çok fazla FPS düşmesi yaşıyorum var değeri 21'e kadar çıkıyor anladığınız çok kasıyor bazen tam tersine 150 FPS'i görüyorum.
sistem özelliklerim.
i7-2620M.
RAM 16 GB.
Ekran kartı NVIDIA GT1030 2 GB

Daha fazla gereken bir şey olursa yazabilirim.
AIDA64 stabilitytest bu şekilde çıkıyor 10 dakika da.
Termal macun yakında almayı düşünüyorum başka önereblieceğiniz bir şey var mıdır?

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 202
Ekran Kartı: RX 5500 XT 4 GB
İşlemci: i5 4440

FurMark testini 12-13 dakika yaptım. Bir sorun var mı acaba değerlerde?

Dosya Ekleri

• ekran kartı.png
    ekran kartı.png
    128,9 KB · Görüntüleme: 138
  • stres testi.png
    stres testi.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 127
selamlar i7 6800k kulanıyorum 4.0 cektim 1.3 v fakat test sırasında klavyenin ledinin titrediğini goruyorum bu bir sıkıntımı (psu 750w 80silver)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 120
Merhaba, benim sistemim ortalama 2 aylık. Değerler yüksek gibi geldi bana da, termal macun değiştirilmesi gerekliyse hangisi olabilir. Hava soğutma ise hangi marka model önerilebilir?
Oyunlarda genel olarak drop yaşamıyorum ancak render alırken bir miktar kasıyor. Test sırasında ekranda yer değiştirme, Alt Tab işlemi bile 3-4 saniye sonra gerçekleşti sürekli.
Bir de PC kapat aç yaparken Boot ekranında kalıyor, SSD sök tak yapıyorum o zaman açılıyor.
Ryzen7 3700X, stok fan.
8 GB X 2 G.Skill Ripjaws V3600MHz.
MSI X570 Pro-A anakart.
XPG Spectrix S40G PCI-e SSD 512 GB.

Dosya Ekleri

• cpu ısısı.jpg
    cpu ısısı.jpg
    255,1 KB · Görüntüleme: 117
Merhaba, benim sistemim ortalama 2 aylık. Değerler yüksek gibi geldi bana da, termal macun değiştirilmesi gerekliyse hangisi olabilir. Hava soğutma ise hangi marka model önerilebilir?
Oyunlarda genel olarak drop yaşamıyorum ancak render alırken bir miktar kasıyor. Test sırasında ekranda yer değiştirme, Alt Tab işlemi bile 3-4 saniye sonra gerçekleşti sürekli.
Bir de PC kapat aç yaparken Boot ekranında kalıyor, SSD sök tak yapıyorum o zaman açılıyor.
Ryzen7 3700X, stok fan.
8 GB X 2 G.Skill Ripjaws V3600MHz.
MSI X570 Pro-A anakart.
XPG Spectrix S40G PCI-e SSD 512 GB.

CPU'nun Volt degerlenirini sabitleyebilirsen daha iyi olur. Bir de userbenchmark tan kolay bir test yapıp SSD sıkınıtını görebilirsin ya da hangi parcanda sıkıntı var çok detaylı olmasa bile cevabını alırsın anlattıklarına göre SSD problemli gibi gözüküyor kanka.

CPU'nun Volt degerlenirini sabitleyebilirsen daha iyi olur. Bir de userbenchmark tan kolay bir test yapıp SSD sıkınıtını görebilirsin ya da hangi parcanda sıkıntı var çok detaylı olmasa bile cevabını alırsın anlattıklarına göre SSD problemli gibi gözüküyor kanka.

Teşekkürler; baktığımda her değerim normal gibi, SSD'de yüksek değerlerde çıktı. Ancak altında "performing below expectations" uyarısı var. Bu bir sorun mu?

SSD sök tak yaptıktan sonra sorunsuz kapatmayana kadar devam ediyor.

Dosya Ekleri

• ssd 30 th.jpg
    ssd 30 th.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 122
Teşekkürler; baktığımda her değerim normal gibi, SSD'de yüksek değerlerde çıktı. Ancak altında "performing below expectations" uyarısı var. Bu bir sorun mu?

SSD sök tak yaptıktan sonra sorunsuz kapatmayana kadar devam ediyor.
seninle aynı cihaza ait diger kulanıcılardan 30 aşağıda performans almış deger orda dogru gibi cıkmış olabilir ama yinede dengesizlik varsa bunu burdan bilemezsin en kotu bir format at virüs olma ihtimalide var(AS SSD Benchmark) burdan kontrol et kanka bakalım hangi degerleri vericek bu takılma açılmama gibi problemleri bir çok sebebi oluyor çünkü

Buda benden sistem sıfır ancak şuan idaretlik bir kasa takılı stock AMD fan fan ve eski 1 adet egzoz fan var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 136
Bu da benim Aida64 test sonuçlarım
Yarım saatlik test. Belki arkadaşlara fikir verir.

Dosya Ekleri

• stability test statistic.png
    stability test statistic.png
    73,9 KB · Görüntüleme: 139

Geri
Yukarı