Aile baskısı

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Herkese selamlar. Bugün ailem'den hiç bir şekil de beklemediğim davranışlar konusun da sizlerden fikir almak istiyorum. Hemen olaya geçelim. Ama sonuna kadar okuyun lütfen,

Bir kaç gün önce ablam'ın bilgisayarında olan crackli Eset'in bir şeye yaramadığını ve onun onu silip başka bir anti virus kurmasını önerdim. Çünkü ablam normal de bilgisayarı hiç sevmez ve hiç kullanmadı. Bunun için ona hep yardım etmek istedim. Ve ilginçtir ki ablam bunu isteğimi kabul etti. Ben de crackli Eset'i sildim ve yerine Kaspersky'ı yükledim. İlk başta bir tarama yaptk. Bu tarama da bir sürü virüsü sildik. Hatta Windows crackli olduğu için onla gelen adını hatırlamadığım arka da çalışan K ile başlayan bir şeyi de sildik. Kaspersky bu exe'nin Windows'un crackli olmasından dolayı gelen exe olduğunu anladı ve "Bu exe'nin değiştirdikleri şeyleri normale döndür" dedi. Bu olayı tamamen hallettik. Bugün de bana tepkili bir şekil de gelip "Bu sürekli bildirim gösteriyor, güya anti - virüs kurmuşsun, bir şeye yaradığı yok" gibi saçma şeyler söyledi. Ama ablamı hep uyardım, bedava film için girdiği sitelerde bir reklama tıklasa bile başına neler geleceğini anlatmaya çalıştım ama dinlemedi. Annem'e de "Anne yemin ederim amacım onu korumak, kötü bir şey yapmıyorum. Ona hem öğretmeye hem de anlaması için yardım ediyorum. " Dedim, ama dinlemedi. Ve ablam bana bir sürü hakaretler saydırırken annem güldü. Ben de ister - istemez ona hakaret ettim. Ettiğim şey onun hakaretleri arasında sanırım çiçek belki de böcek gibi kalıyordu. İçeri gidip ağlamaya başladı ve annem de yanına gidip ona benim "Aptal ve cahil" olduğumu söyledi. Sonra yanıma gelip "İlk sen başlattın yani ilk sen hakaret ettin" dedi. Ben çok şaşırdım yemin ederim delirecektim. Ama annem hala savundu. Yaptığım şeylerin mantıksız olduğunu ve kurduğum şeyin anti - virüs olmadığı düşünüyordu sanırım. Ve beni artık dinlemeyeceğini söyledi. Babamı arayıp, bu yaptıklarımı söyleyecekmiş. Babam da maalesef annem'in kölesi olduğu için her şeyine inanıyor ve kanıyor. O ne derse o yani. Arkadaşlar bu olayları ben yıllardır yaşıyorum. Nasıl bir psikoloji ile yaşıyorum siz düşünün. Annem & Babam & Ablam bana hiç ilgi göstermiyorlar zaten. Buna alıştım. Annem de hep bana evlatlık hissi veriyor. Gerçekten düşünüyorum bu olayları. Bi aile beni istese yemin ederim direk koşarak giderim. Fakat benim hayalim Amerika da Yazılımcı olmak ve orada ki birisi ile evlenip yuva kurmak. Hep ben bu hayalim ile yaşadım. Özellikle Üniversite'yi kazanmak istiyorum. Fakat bu ailem'in bana evlatlık gibi davranmasından bıktım. Bana lütfen sabır demeyin çünkü nasıl bir psikoloji de olduğumu anlamışsınızdır. Burda da annem yine olaya giriyor çünkü ablama bir sürü özel hoca tuttu, dershanelere yazdırdı, bir sürü kitaplar aldı, hatta benim odamı bile ona verdi. Anneme "Anne bana da destekci olacak mısın ?" dediğim de "Hoca'ya gerek yok, dershaneye belki. Abla'nın kitaplarını kullanırsın" diyor. Bana neden gerek yok 2 aydır düşüyorum bulamadım. Ayrıca annem bana 3 yıldır bir PC alacak ama sağolsun hala almadı. Bu yıl ablama PC üstüne İphone aldı. Ve bana 4 ay beklememi söyledi, 4 ay geçti hala bir şey yok. Ben de PC ya da Mac istiyorum. Hem işimi kolaylaştıracak hem de derslerime & yazılıma daha çok odaklanmamı sağlayacak fakat bana dair bir şey yok. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Türkiye'de gayet normal şeyler çünkü çoğu aile eskiden sevgi görmeden büyütülmüş ve bunu çocuklarına devam ettiriyor. Siz kendi geleceğinize odaklanın ve bu konu hakkında düşünmemeye çalışın.
Maalesef haklısınız. Düşünmemeye çalışıyorum ama sürekli yaşayınca nasıl unutuabilirim ki. Zaten ev de sadece onlar birbirleri ile konuşuyorlar. Biz ara da bir.

Sizdeki problemin benzerini bende yaşıyorum ama sizin ablanız gibi 2 kişi var. Durum psikolojik olarak zor benim size önerim tatlı bir dilde birbirinize ile konuşup anlaşmanız eğer anlamıyorsa tatlı dilde aile dışından yakın bir akrabadan yardım alabilirsiniz ya da aranızı açıp muhatap olamayın
Muhatap olmazsanız ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz. Umarım hayallerinize kavuşursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı