Aile baskısı

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen aynen haklısın özellikle konu'ya "Gülücük" ifadesi bırakmanız tuz & biber niteliğindeydi.

Keşke Resident Evil da ki gibi kafa patlatabilsek.

Bir de bir anını anlatır mısın merak ettim eskiden babam değil annem zaten vuruyordu o da maddi açıdan stresli olduğu için ardından babam vefat etti vurmayı kesti biraz sakin oldu. Anlamadım.
Kardeşim biz Trabzonluyuz, haliyle +4 sinir oluyor diğer vatandaşlara göre. Babam da diğer Trabzonlulara göre +4 sinirli birisiydi ki hala da öyledir. Bir keresinde söylediğine güldüm diye sağlam dayak yemiştim. Yaşım da 16-17 falandı. Tabi bu babadır döver de sever de bunlar için hiç gönül koymadım. Bilgisayar istemiştim almamıştı. Bunun gibi baya bir şey var. Sıkıntı değil hiçbirisi. İyi ki de zamanında sert yetiştirmiş. Hayata karşı dirençli oluyorsun. Babanın gölgesi bile yeter. Şuan bakıyorum da çevremde çoğu aile pek de iyi yetiştiremiyor çocuğunu. Tabi ben aileler çocuklarını dövsün demiyorum da ne isterseler pervane oluyorlar çocukları için iyi değil bu.

Sana şöyle öneride buluniyim aynısnı yaşadım neredeyse. Önceden annem bana sürekli ders çalış onu yap bunu yap der kardeşime ise hiç sorumluluk vermez sürekli onun dedikleri olurdu ben bir PC istedim o zamanki PC im 4 yıllık olmuştu bayağı yavaştı annem bekle dedi kardeşim bir kiyafet istese 500-600 bayılırlar ayakkabıya 700 verirler ben 150TL'lik ayakabbı ile dolaşırdım hger ay kardeşime 1.5k masraf olurdu ben aynı şeylerle takılırdım onlara yaptığı masraftan biraz kısıp o zaman için 5Klık bir PC alsa ne olurdu 1.5k değil 700TL masraf onlara yapsa 800TL PC'ye taksit ödese ne olurdu ama olmadı sonra ben onlarla daha az konuşmaya daha az yardım etmeye başladım hatta hiç tanımadığım hocaların kurslarına kaldırm eve geç gidiyordum bazen 2 kursa kalıp eve akşam 6 da gidiyordum ve ödev bahanesiyle odama çekiliyordum beni sadece yemekte görüyorlardı bu böyle 2-3 ay devam etti baktım bana hediyeler alıyor sorumlulukları eşit dağıtıyor lardı kardeşlerimin masrafını harbi harbi kısmışlardı bana yeni telefon falan aldılar ve 1-1.5 hafta önce de yeni bir PC alındı anlayacağınız onlara kendinizi özletin göstermeyin evde çok bulunmayın derslere odaklanıp notlarınızı yüksek tutun.

Ben kendi hayatım için fikir istiyorum çünkü senin hayatını buraya yaz diye demedim. İşin en komik kısmı dövülme'nin, psikolojik baskı altın da kalma'nın "Hayat'ın tuzu biberi" olduğunu söylemeniz.
Ayıp etmişsin burda yardımcı olmaya çalışıyorlar dediğin hiç olmadı. Birde Beterin Beteri vardır haberin olsun. Ona göre onlar normal geliyor çünkü hayatında daha ağır şeyler var. Sana göre o ağır geliyor çünkü daha ağır şeyler yaşamadığın için.

Ayıp etmişsin burda yardımcı olmaya çalışıyorlar dediğin hiç olmadı. Birde Beterin Beteri vardır haberin olsun. Ona göre onlar normal geliyor çünkü hayatında daha ağır şeyler var. Sana göre o ağır geliyor çünkü daha ağır şeyler yaşamadığın için.
Ee tamam zaten bana ağır gelen şeyi paylaşıyorum başıma daha kötü bir şey gelse onu paylaşırdım. Bu yaş da ki insan'ın yaşadıklarını hafife alıyor ve üstüne konu'ya dala geçer gibi gülücük emotu atıyor. Empati kurarsan zaten nasıl bir şey olduğunu anlarsın.
Kardeşim biz Trabzonluyuz, haliyle +4 sinir oluyor diğer vatandaşlara göre. Babam da diğer Trabzonlulara göre +4 sinirli birisiydi ki hala da öyledir. Bir keresinde söylediğine güldüm diye sağlam dayak yemiştim. Yaşım da 16-17 falandı. Tabi bu babadır döver de sever de bunlar için hiç gönül koymadım. Bilgisayar istemiştim almamıştı. Bunun gibi baya bir şey var. Sıkıntı değil hiçbirisi. İyi ki de zamanında sert yetiştirmiş. Hayata karşı dirençli oluyorsun. Babanın gölgesi bile yeter. Şuan bakıyorum da çevremde çoğu aile pek de iyi yetiştiremiyor çocuğunu. Tabi ben aileler çocuklarını dövsün demiyorum da ne isterseler pervane oluyorlar çocukları için iyi değil bu.
Ben şiddete karşıyım. Çok araştırdım küçük yaş da bu kadar şiddete maruz kalan biri'nin büyüdükten sonra nasıl bir insan olacağını. Ben kendi disiplinimi oluşturacağıma inanıyorum. Şiddet veyahut azara maruz kalacağıma insanlar'ın deneyimlerini araştırıp kendimi daha iyi yerlere getirebilirim.
Konu'yu kilitleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı