Aile baskısı

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam ben ailemin büyük çocuğuyum genelde ilk çocuğa çok özen gösteriyorlar 2. de çocuk hevesi gitmiş oluyor. Size tavsiyem boş vermeniz. Bedava otelde kalıyormuşsunuz gibi düşünün. Ayrıca umarım bir daha ablanız size teknolojik bir konudan muzdarip bir şekilde yardım istemeye gelirse yardım etmeyip ona bu olanları anlatırsınız.

Ne demek hocam. Her zaman birbirimize desktek çıkarız / çıkacağız. Siz yeter ki kendinizi üzmeyin. 😃
Tekrardan çok sağolun hocam. Şu Üniversiteye nasıl çalışacağımı bulayım halledeceğim her şeyi ama bulamıyorum. Desteğe ihtiyacım var

Hocam bu metini ailene okuyabilirsin belki yaptıklarının farkına varırlar.

Hocam ben ailemin büyük çocuğuyum genelde ilk çocuğa çok özen gösteriyorlar 2. de çocuk hevesi gitmiş oluyor. Size tavsiyem boş vermeniz. Bedava otelde kalıyormuşsunuz gibi düşünün. Ayrıca umarım bir daha ablanız size teknolojik bir konudan muzdarip bir şekilde yardım istemeye gelirse yardım etmeyip ona bu olanları anlatırsınız.
Hocam ona çok özen göstermesine alıştım problem yok onda ama ablam'ın bana hakaretler edip annem'in gülmesi sonra ben bir şey dedikten sonra annem'in ilk sen başlattın demesi kafayı yiyecektim yani.

Tekrardan çok sağ olun hocam. Şu üniversiteye nasıl çalışacağımı bulayım halledeceğim her şeyi ama bulamıyorum. Desteğe ihtiyacım var.

Hocam internette bir sürü konu anlatımı videoları testler var. İntentete üniversite sınavında çıkacak derslerin konularını bulup kaydedin Word'e. Sonra YouTube'den konu dinleyip test çözün. Binlerce örnek konu anlatımı ve kazanım testleri var. İstemediğiniz kadar. Bunlarla çalışabilirsiniz. Hem çalışırken dertlerinizi unutur sadece sınava odaklanırsınız. Unutmayın size kimsenin güvenmemesi önemli değil önemli olan sizin kendinize güvenmeniz. Ummadık taş baş yarar misali. Bu dünyada sizden 1 tane daha yok kendi değerinizi bilin, azim yapın. Program yapabilirsiniz mesela (zaten yapmak gerekiyor da ) Başarılar 🙂

İroni kullan etkilidir. Fikirlerinin arkasında dur her zaman.

Hocam bu metini ailene okuyabilirsin belki yaptıklarının farkına varırlar.
Hocam kaç kere anlattım yok dinlemiyorlar. Dediğiniz de düşündüm ama takmayacaklar. Zaten özellikle babam ne olursa olsun eşini ve kızını koruyor. Kaç yıldır anlatmaya çalıştım ama yok olmuyor. Zaten babam'ın teknoloji vs haberi bile yok. Facebook'da ana sayfaya bakan dayılar gibi aynı.
Hocam internette bir sürü konu anlatımı videoları testler var. İntentete üniversite sınavında çıkacak derslerin konularını bulup kaydedin Word'e. Sonra YouTube'den konu dinleyip test çözün. Binlerce örnek konu anlatımı ve kazanım testleri var. İstemediğiniz kadar. Bunlarla çalışabilirsiniz. Hem çalışırken dertlerinizi unutur sadece sınava odaklanırsınız. Unutmayın size kimsenin güvenmemesi önemli değil önemli olan sizin kendinize güvenmeniz. Ummadık taş baş yarar misali. Bu dünyada sizden 1 tane daha yok kendi değerinizi bilin, azim yapın. Program yapabilirsiniz mesela (zaten yapmak gerekiyor da ) Başarılar 🙂
Sağolun hocam iyi ki bana bu yorumları yazdınız. Sizler olmasa destek çıkacak kimim var ki. Pes etmeyip çalışacağım inşallah kazanacağım da. Zaten kendime hep güvendim, yapacağıma inanıyorum.

Bakış açını değiştirip tekrar tekrar düşünmeden bir yargıya varma, o yaşlarda olabiliyor böyle şeyler. Belki de tamamen haklısındır sadece onları yargılamadan dışardan seyret olayları biraz.

Muhtemelen evlatlıksın. Ders çalışmaktan başka yapabileceğin bir şey yok, oturup dersini çalışacaksın ve sağlam bir puan alacaksın.
İyi bir puan alınca elde edeceğin burslar seni hayatta tutmaya yeter, üniversite vakti evden defolup gideceksin, bir daha da geri dönmeyeceksin.
Ablana yardım etmeyi de kes, virüs bulaşırsa bulaşsın.

Bakış açını değiştirip tekrar tekrar düşünmeden bir yargıya varma, o yaşlarda olabiliyor böyle şeyler. Belki de tamamen haklısındır sadece onları yargılamadan dışardan seyret olayları biraz.
Bu olayları zaten bir kaç kere düşünüp buraya aktarıyorum. Ablam açısından baktığım da, kardeşim bana iyilik yaptı, anti virus bile kurdu bilgisayarıma zarar gelmesin diye ama ben ona hakaretler ettim üstüne içeri gidip ağladım annem "o aptal ve cahil" dedi. Bu durum da kimi korurdunuz hocam ? Ve anneniz bu olaylar bittikten sonra ilk sizin hakaret ettiğinizi söylese
Muhtemelen evlatlıksın. Ders çalışmaktan başka yapabileceğin bir şey yok, oturup dersini çalışacaksın ve sağlam bir puan alacaksın.
İyi bir puan alınca elde edeceğin burslar seni hayatta tutmaya yeter, üniversite vakti evden defolup gideceksin, bir daha da geri dönmeyeceksin.
Ablana yardım etmeyi de kes, virüs bulaşırsa bulaşsın.
Haklısınız hocam ben de evlatlık veyahut istenmiyen bir çocuk olduğumu düşünüyorum. Zaten bu insanlar ile aynı durmak resmen intihar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı