Ailem beni kısıtlıyor, küçük görüyor

Cappedowl

Centipat
Yaşım bayağı küçük abilerim ablalarım 8'e gidiyorum 2005'liyim. Engelli ablam var annem ona ders çalıştırıyor ve küçükken tehditle/cezayla kitap okuttururlardı ben de sevmezdim o yüzden kitap okumayı. Bu böyle bu yaşa gelene kadar hep böyle oldu hala da devam ediyor ve derslerini bitirdikten sonra annem diyor ki '2 saat PC'ye girmeyeceksin'. Bu hoşuma gitmiyor 1-2 yıl önce dışarı çıkamıyordum yalvarmam gerekiyordu. Her şeyime karışıyorlar bana güvenmiyorlar en sonunda benim dediğim doğru çıkıyor küçüğüm diye annem bildiğin kölesi yaptı istediği her şeyi bana yaptırıyor olmaz dediğim de de ceza veriyor 3-4 ay PC'ye girememiştim ceza yüzünden arkadaşlarım hep adım (umut) Umut hayatı hapis gibi yaşıyor derlerdi ne diyeceğimi bilmezdim daha çok şey var da böyle yazınca aklıma gelmiyor sizde ne yapmalıyım bana bir tavsiye verin isyan başlatıyorum babam anneme destek veriyor sonuç yine ceza.

Senin TYT sınavın yok mu? 8'e gidenler giriyor diye biliyorum. Otur dersine çalış ama haybeden değil düzgün bir fen lisesi kazanmak hedefin olmalı. Bunu içinden gelerek yapmalısın. Aç bilgisayarı ve Youtube'dan benim hocam yayınları falan izle ve ders çalış ordaki kitapları da aldır annene salın beni ben dersime çalışcam de. İsyan çıkaraksan isyanın bu olsun. Sonra otur çalış ve başar zaten sana kimse karışamaz kimse kullanamaz da. Rahat rahat dışarı da çıkarsın oyun da oynarsın. Ders çalışıyomuş gibi yapıp alt+tab çekme heee.

Senin TYT sınavın yok mu? 8'e gidenler giriyor diye biliyorum. Otur dersine çalış ama haybeden değil düzgün bir fen lisesi kazanmak hedefin olmalı. Bunu içinden gelerek yapmalısın. Aç bilgisayarı ve Youtube'dan benim hocam yayınları falan izle ve ders çalış ordaki kitapları da aldır annene salın beni ben dersime çalışcam de. İsyan çıkaraksan isyanın bu olsun. Sonra otur çalış ve başar zaten sana kimse karışamaz kimse kullanamaz da. Rahat rahat dışarı da çıkarsın oyun da oynarsın. Ders çalışıyomuş gibi yapıp alt+tab çekme heee.
Adı LGS. İlla izlemek zorunda değilsin. Sen nasıl çalışıyorsan öyle yap. Ama sınavda hiçbir zaman acele, panik yapma. Mümkünse soruları 2 defa oku. Matematikte zihin açan hatalarım var öyle.

Çok güzel öneriler veririm küçüklüğümden ama bu vebale giremem. Tek söyleyeceğim sen de birazcık otoriter olmaya çalış.
Seni eve mi almadı, sonraki gün kendin gelme misal. Kısasa kısas.

Son düzenleyen: Moderatör:
8. Sınıftasın ve önünde LGS sınavın var otur ve derslerine çalış iyi bir lise tuttur. Ailenin her sözü ve davranışı kendi değerlendirmene göre sana bu yaşta tuhaf ve yanlış gibi görünebilir. Onların sözünü dinle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum yanlış anlama ama annenin seni eve almaması falan hiç normal şeyler değil sorunu kendinde arama. Böyle bir anneye eve gelmemek falan sökmez. Benim de böyle bir arkadaşım vardı habire ceza verilerdi lise 1'de şuan hala telefonu yok ama ailesi onun iyiliği için yapıyordu en azından, senin buradan yazdıklarını okuduğumda annende bir problem var gibime geldi. Alo 183'ü araştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı