Ailem bıktırdı

Dostum seni anlayabiliyorum ve bu durum senin psikolojini bitirir. YKS öğrencisi olsan anlayabilirim ama bu yaşadığın normal gelmedi. Onlar da iyi niyetliyse hayat onun hayatı diyorlardır ama karışmadan duramıyorlardır. Bu durum konuşmayla düzelecek gibi de gözükmedi bana. Sana tavsiyem bunun empatisini kurduğunu ama sana yaptıklarının seni geriye çektiğini açıklaman. Mümkünse de evden ayrılman.

Evden ayrılmam çok zor hocam. Açıklasam bile anlayacaklarını zannetmiyorum. Daha yeni İngilizce notum açıklanmış gidip söyleyim dedim iyi dedi geçiştirdi söylemez olaydım. Oturup ağlayacağım şu an.

Hocam zor ya ailem İzmir'de ben Kocaeli'de okuyorum kafam rahat. Stresten dolayı final sınavlarına çalışmakta zor olacağını düşünüyorum.

Maalesef durumlar bu şekilde. Boşluk içerisindeyim ne yaparım nere giderim sınavlardan nasıl geçerim bir fikrim yok.

Hocam kapı kilitleme alışkanlığı edinin derim özel alana müdahale edeceklerini sanmam ders çalışacağım deyip kilitleyin ve kendinize özel alan oluşturun sınavlara çalışın ailen ile çok muhatap olma yemek ye beraber yeterli.

Hocam kapı kilitleme alışkanlığı edinin derim özel alana müdahale edeceklerini sanmam ders çalışacağım deyip kilitleyin ve kendinize özel alan oluşturun sınavlara çalışın ailen ile çok muhatap olma yemek ye beraber yeterli.

Hocam kapıyı kilitlediğim zaman genelde kapıya güzel bir şekilde vuruluyor. Açmadığım için agresifleşiyorlar.

Saçma olacak belki ama sen de onları kısıtla. Onların yaşamına müdahale et. Onlar senin büyüğün olsa bile senden önemli değil. Dediğimi yanlış anlama, tabii ki önemse ama kendini de ezdirme. Sen de onlara uygula bunu. Belki anlarlar ne yaptıklarını.

Hocam kapıyı kilitlediğim zaman genelde kapıya güzel bir şekilde vuruluyor. Açmadığım için agresifleşiyorlar.

Bahanen hazır zırt pırt girmeyin lütfen diyeceksin önemli bir sınav var diyeceksin, proje hazırlamam gerekiyor diyeceksiniz hocam. Zamanla alışacaklar ve gelmiyecekler zaten.

Saçma olacak belki ama sen de onları kısıtla. Onların yaşamına müdahale et. Onlar senin büyüğün olsa bile senden önemli değil. Dediğimi yanlış anlama, tabii ki önemse ama kendini de ezdirme. Sen de onlara uygula bunu. Belki anlarlar ne yaptıklarını.

Hocam içimde bir korku da var ne kadar kendimi ezdirmek istemesem de.

Bahanen hazır zırt pırt girmeyin lütfen diyeceksin önemli bir sınav var diyeceksin, proje hazırlamam gerekiyor diyeceksiniz hocam. Zamanla alışacaklar ve gelmiyecekler zaten.

Deneyeceğim hocam teşekkürler.

İyiliğimi ne kadar düşünüyorlar biliyorum ama iyilik için yaptıkları çoğu şey beni olumsuz olarak etkiliyor.

Ne korkusu mesela. Anonim de olsan yazmak istemeyebilirsin ama bunları konuşmanın faydalı olduğunu düşünüyorum.

Açıklayabileceğim bir korku değil aslında. Babamdan korkuyorum öyle dövme vs değil yanlış anlaşılmasın babam yufka yüreklidir. Açıklamak çok zor yaşamanız lazım.

Geri
Yukarı