Ailem bıktırdı

SensOuma

Centipat
Daha fazla  
Üniversite öğrencisiyim aile evinde okuyayım başka şehre gitmeyeyim dediğim güne lanet ettirdiler. Hiçbir şekilde rahat vermiyorlar. Uyku düzeninden tut bilgisayarda ne baktığıma ne yaptığıma kadar karışıyorlar. Şu an final haftamda bile çalışacağım diyorum bilgisayardan birkaç bir şey baktığım an kıyamet kopuyor evde. Herhangi bir şey açmaya elim gitmiyor bu durum çok bıktırdı beni. Önerilerinizi bekliyorum. Şu an bunları yazarken bile sıkıntı bir durumdayım zar zor yazıyorum.

Üniversite öğrencisiyim aile evinde okuyayım başka şehre gitmeyeyim dediğim güne lanet ettirdiler. Hiçbir şekilde rahat vermiyorlar. Uyku düzeninden tut bilgisayarda ne baktığıma ne yaptığıma kadar karışıyorlar. Şu an final haftamda bile çalışacağım diyorum bilgisayardan birkaç bir şey baktığım an kıyamet kopuyor evde. Herhangi bir şey açmaya elim gitmiyor bu durum çok bıktırdı beni. Önerilerinizi bekliyorum. Şu an bunları yazarken bile sıkıntı bir durumdayım zar zor yazıyorum.

Eğer aranız resmi ise yani samimiyet yoksa kolay kolay çözemezsin yani katı bir ailen varsa çözemezsin eğer durum böyleyse evden ayrıl kendine yeni bir yuva bul fakat aranız iyiyse ve samimiysen çok katı bir ailen yoksa konuşarak halledebilirsin diye düşünüyorum.

Yatay geçiş öneriyorum hocam.

Lise veya ortaokul da öğrenim görseydin derdim ailen senin iyiliğin için istiyor. Ama koskoca üniversite öğrencisine böyle demeleri çok saçma. Sen küçücük çocuk değilsin ki kocaman insan olmuşsun. Ailen anlayışlı yumuşak kalpli biriyse konuşarak çözebileceğine inanıyorum. Ama katı, bir kulağından girip diğer kulağından çıkıyorsa o zaman başka çözümler bulmak zorundasın.

Lise veya ortaokul da öğrenim görseydin derdim ailen senin iyiliğin için istiyor. Ama koskoca üniversite öğrencisine böyle demeleri çok saçma. Sen küçücük çocuk değilsin ki kocaman insan olmuşsun. Ailen anlayışlı yumuşak kalpli biriyse konuşarak çözebileceğine inanıyorum. Ama katı, bir kulağından girip diğer kulağından çıkıyorsa o zaman başka çözümler bulmak zorundasın.
Hocam anlayışlı yumuşak kalpli olsalar o şekilde darlamazlar diye düşünüyorum.

Bilemiyorum arkadaşlar bilemiyorum yatay geçiş için ortalama durumu var tutturabilirsem geçmeyi düşünüyorum. Bazen aralarında konuştuklarını duyuyorum gitsin başka yere diye. Üniversite kazandım diye laptop alınmıştı çoğu kez sanki ortaokul çocuğu gibi yok kaldırırız, parçalarız vs dedikleri çok oldu. Ailem iyi yürekli insanlardır benim de hatalarım elbette oluyordur ama gerçekten tek başıma yaşasam evet daha zor olacak yemeği, faturası vb. ama daha çok rahat edeceğimi düşünüyorum.

Ne kadar kızsam da ailem onlar benim.

Üniversite durumu da hiç iyiye gitmiyor hiçbir arkadaş edinemedim tek başımayım notlar geçme notunun altında kaldı. Kafam allak bullak ne yapacağım nereye gideceğim bilmiyorum.

Dostum seni anlayabiliyorum ve bu durum senin psikolojini bitirir. YKS öğrencisi olsan anlayabilirim ama bu yaşadığın normal gelmedi. Onlar da iyi niyetliyse hayat onun hayatı diyorlardır ama karışmadan duramıyorlardır. Bu durum konuşmayla düzelecek gibi de gözükmedi bana. Sana tavsiyem bunun empatisini kurduğunu ama sana yaptıklarının seni geriye çektiğini açıklaman. Mümkünse de evden ayrılman.

Geri
Yukarı